ابداع حسگر انگشتی برای نظارت بر بیماری پارکینسون

قدرت پنجه دست نیز همانند سرعت راه رفتن و مسافتی که فرد قادر به پیاده روی است، می‌تواند از شاخص‌های سلامت جسمی و روانی فرد باشد. انواع شرایط و درمان‌ها را می‌توان توسط قدرت پنجه دست فرد کنترل کرد اما اندازه‌گیری این موضوع معمولا در مطب پزشک انجام می‌شود. پژوهشگران شرکت” آی.بی.ام “(IBM) اخیرا یک حسگر ابداع کرده‌اند که به انگشت اشاره فرد متصل می‌شود و می‌تواند حرکت انگشت کاربر را اندازه گیری کرده و از این طریق قدرت پنجه دست افراد را متوجه شود.

هدف مهندسان از اول این بود که دستگاهی را ایجاد کنند که بتوانند بر بیماری پارکینسون افراد نظارت کند زیرا تغییرات در رژیم دارویی معمولا با تغییر علائم همراه است. از آنجایی که اکثر مبتلایان به پارکینسون افراد مسن هستند، حسگرهای مبتنی بر پوست نمی‌توانند دقیق باشند و ممکن است به عفونت‌های ناخواسته منجر شوند، اما ناخن‌ها در این مورد امن‌تر هستند و اطلاعات زیادی در مورد فعالیت‌های روزمره کاربر ارائه می‌دهند.

یک نیروسنج درون دستگاه مذکور تعبیه شده است که حرکت انگشت را تشخیص می‌دهد و به لطف هوش مصنوعی و سیستم نرم افزاری، این دستگاه می‌تواند اطلاعات کمی درباره کارهایی که کاربر انجام می‌دهد، ارائه دهد.

نیروسنج وسیله‌ای برای اندازه‌گیری نیرو، گشتاور یک نیرو (لنگر)، یا توان است مانند توان تولید شده توسط یک موتور الکتریکی یا ماشین گرمایی. وزن جسم را توسط نیروسنج اندازه‌گیری می‌کنند. داخل نیرو سنج یک فنر قرار دارد که می‌تواند کشیده شود و مقدار کشیدگی فنر داخل نیروسنج به اندازه نیرویی بستگی دارد که به نیروسنج وارد می‌شود.