این وسیله نقلیه پدالی میکرو با پدال زدن کاربر برق تولید می کند

به گزارش نیواطلس، خودروهای Messerschmitt Kabinenroller یکی از عجیب‌ترین وسایل حمل و نقل بودند. این خودروهای میکرو در دهه ۱۹۵۰ میلادی ساخته می‌شدند. ۵ سال قبل اعلام شد یک وسیله نقلیه الکتریکی-پدالی میکرو جدید به نام Veloschmitt در حال ساخت است. البته این مدل هم اکنون موجود نیست اما جانشین آن در حال تولید است.

این خودرو Veloschmitt نام داشت و در حقیقت یک «ولوموبیل» دو نفره بود. ولوموبیل یک سه چرخه با بدنه‌ایآیرودینامیکی است.

پس از ورشکستگی شریک اسلوانیایی سازنده Veloschmitt، تولید وسیله نقلیه متوقف شد. اکنون طراحان Veloschmitt اعلام کرده اند با دیدیر هلمزتتر فرانسوی و مارکوس فون در ول (طراح ولوموبیل) همکاری می‌کنند تا این طرح اولیه را دوباره بسازند. این بار طرح مذکورKR ۲۵-E نام گرفته است.

KR ۲۵-E یک وسیله نقلیه تک نفره است که موتور الکتریکی ۳۶ ولت / ‏‬ ۲۵۰ واتی دارد و انرژی پدال زدن فرد را به برق تبدیل می‌کند. این وسیله نقلیه می‌تواند با سرعت ۲۵ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. نیروی الکتریسیته نیز از طریق یک باتری لیتیوم یونی تأمین می‌شود. می‌توان با اضافه کردن یک پک باتری دیگر مدت زمان استفاده از وسیله نقلیه با یکبارشارژ را از ۶۰ به ۸۰ کیلومتر رساند.

بدنه وسیله نقلیه از کامپوزیت فایبرگلاس ساخته شده است. وزن کل این وسیله نقلیه ۸۵ کیلوگرم است و می‌تواند وزن ۱۲۰ کیلوگرم را حمل کند. این وسیله نقلیه شامل ترمز هیدرولیک، صفحه کنترل ال ای دی، نشانگرهای مختلف، چرخ‌هایی از جنس کربن کامپوزیت و صندوق بار است.

اکنون KR ۲۵-E توسط شرکت فرانسوی iDMOOVE تولید می‌شود قیمت آن ۱۲۸۰۰ یورو تعیین شده است./خبرگزاری مهر