تلاش برای ساخت نسل جدید خودروهای الکترونیک

شرکت خودروسازی هوندا در تلاش برای ساخت نسل جدید خودروهای الکترونیک، برای توسعه باتری های جدید خود با شرکت جنرال موتورز شراکت خواهد کرد.

به گزارش آردی نیوز به نقل از سرویس آی تی انتخاب، ۲ شرکت هوندا و جنرال موتورز در حال کار روی باتری هایی هستند که برای خودروهای الکتریکی نسل بعدی این شرکت کاربردی خواهند بود.
دروقع هوندا و جنرال موتورز  در حال توسعه باتری هایی هستند که فضای کمتری را مصرف می کنند و می توانند سریعتر شارژ شوند.
هوندا و جنرال موتورز امروز اعلام کردند که این دو شرکت با هم در توسعه فناوری باتری نسل آینده برای وسایل الکتریکی کار خواهند کرد. گفته می شود باتری های جدید شیمی پیشرفته ای را برای چگالی انرژی بیشتر، بسته بندی کوچکتر و شارژ سریع تر فراهم می کنند.

اگرچه هیچ جدول زمانی در خصوص تاریخ رونمایی از این باتری مشخص نشده اما ۲ شرکت می گویند  این باتری ها “به طور عمده” برای وسایل نقلیه آمریکای شمالی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.  هوندا باطری های جنرال موتورز را تولید می کند، اما در نهایت هر ۲ شرکت قادر خواهند بود از فناوری باتری خود در خودروهای منحصر به فردشان  استفاده کنند.

«هوندا» و «جنرال موتورز» همکاری می کنند / تلاش برای ساخت نسل جدید خودروهای الکترونیک

مارک رئوس، معاون رئیس جنرال موتورز در زمینه توسعه تولید جهانی، گفت: “طی دهه های تجاری جدید تمرکز ما بیشتر روی تکنولوژی های مبتنی بر برق و استراتژی های الکترونیک خواهد بود،چرا که هوندا تعهد داده برای پیشرفت تلاش کند و راه حل های بیشتری برای خدمات رسانی به مشتریان فراهم کند.”

وسایل نقلیه الکتریکی فعلی هوندا عبارتند از “Fit EV” و “Clarity Electric” ، در حالیکه جنرال موتورز نیز “Chevrolet Bolt EV” را ارائه می دهد. هر دو خودروساز  خودروهای هیبریدی و پلاگین را نیز  به فروش می رسانند.

«هوندا» و «جنرال موتورز» همکاری می کنند / تلاش برای ساخت نسل جدید خودروهای الکترونیک

 جنرال موتورز  قصد دارد ۲ خودرو جدید الکتریکی بر اساس تکنولوژی “Bolt EV” با هدف راه اندازی ۲۰ اتومبیل الکتریکی در جهان تا سال ۲۰۲۳ راه اندازی کند. هوندا نیز  بخشی از یک کنسرسیوم ژاپنی است که با استفاده از باتری های حالت جامد قادر است ۵۰۰ محدوده رانندگی را با یک بار شارژ پشتیبانی کند.

دو خودروساز در حال حاضر با همکاری در بخش  فناوری سوخت سلولی و سرمایه گذاری مشترک برای شروع تولید نسل جدیدی از وسایل نقلیه سوخت هسته ای تا سال ۲۰۲۰، قرارداد امضا کرده اند.