رباتی که عصای دست بیماران عضلانی می‌شود

فعالیت جوانان نخبه در شرکت‌های دانش بنیان در کنار طرح‌هایاستارت آپی سبب رشد و پیشرفت کشور می‌شود. یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به تولید ربات پوشیدنی زانو برای کمک به بیمارانی که دارای زانو درد هستند، شده است.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره این ربات، گفت: برای کمک به بیمارانی که دارای معضلات درد زانو و گرفتگی عضلات هستند، این ربات طراحی شده است.

وی ادامه داد: به کمک این ربات می‌توانیم شبیه‌سازی از تاندون و عضله‌های پا داشته باشیم و آنالیز چگونگی عملکرد زانو را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.
مدیر این شرکت دانش‌بنیان درباره ویژگی‌های این ربات پوشیدنی بیان کرد: این ربات به کمک افراد ناتوان از حرکت می‌آید و به آنان کمک می‌کند تا بتوانند حین کار فعالیت‌های خوبی را از خود نشان دهند؛ همچنین به دلیل ویژگی‌های مکانیکی که در این ربات به کار رفته است، خستگی ناشی از پیاده‌روی و یا فعالیت طولانی کاهش پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: بسیاری از افراد در زانوی خود دردهایی را حس می‌کنند و برای راه رفتن لاجرم نیازمند نیروی کمکی برای بهبود فعالیت‌های خود هستند و این ربات نیروی کمکی افراد ناتوان می‌شود.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان درباره چگونگی کنترل این ربات، گفت: به وسیله برنامه تلفن مخصوص می‌توان به این ربات برنامه داد و برخی از داده‌های تکنیکی و نیروهای عضلانی را به کمک آن استخراج کرد.