هشتمین دوره‌ مسابقه ملی فناوری‌ نانو

مرحله دوم هشتمین دوره‌ مسابقه ملی فناوری‌ نانو برگزار می شود.

مرحله دوم هشتمین دوره‌ مسابقه‌ ملی فناوری‌ نانو روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۹۷ در ۱۱ مرکز آزمون برگزار می شود.

به گزارش آردی نیوز از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری، این مرحله از مسابقه در قالب یک آزمون کتبی چهارگزینه‌ای با ۱۰۰ سوال برگزار می شود. سؤالات مسابقه ملی فناوری نانو در چند محور شامل مفاهیم پایه، نانوساختارها، روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها، روش‌ها و تجهیزات شناسایی و آنالیز، کاربردهای فناوری نانو، تجاری‌سازی فناوری نانو و توانمندی‌های فناوری نانو در ایران است.
برگزیدگان این مسابقه از امتیاز بنیاد ملی نخبگان برخوردار می شوند و امکان حضور در دوره‌ نانواستارتاپ را خواهند داشت. همچنین از برگزیدگان با اعطای اعتبار مالی برای دریافت خدمات آنالیز از آزمایشگاه‏‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و جوایز نقدی، تقدیر به‌عمل می آید.
هدف از برگزاری این مسابقه کمک به افزایش آشنایی دانشجویان با فناوری نانو، شناسایی افراد مستعد و حمایت از آن‌ها برای ایجاد کسب و کار در حوزه فناوری نانو است.
مرحله‌ اول هشتمین مسابقه‌ ملی فناوری‌ نانو از پنج آزمون آنلاین تشکیل شده بود و از میان ۱۵۶۲ داوطلب این مرحله، ۶۳۴ نفر حد نصاب لازم را کسب و موفق به راهیابی به مرحله دوم شدند. آزمون کتبی در شهرهای ­­­­­سنندج، گرگان، اردبیل، مشهد، مراغه، سهند، کاشان، اصفهان، شیراز، تهران، کرمان برگزار می شود. نتایج هشتمین مسابقه‌ ملی فناوری نانو نیمه اول خردادماه سال جاری اعلام خواهد شد.