یک استارتاپ فناوری خودران به دنبال خودکار کردن فعالیت ماهواره‌ها

یک استارتاپ مجارستانی فعال در زمینه فناوری خودران تصمیم دارد تا از فناوری خود برای فعالیت ماهواره‌های خودکار استفاده کند.

به گزارش آردی نیوز و به نقل از تک‌کرانچ، شرکت استارتاپی موسوم به “ای‌ال‌موتیو”(AImotive) که در مجارستان قرار دارد، در حال استفاده از فناوری خود در صنعت متفاوتی است. این استارتاپ قصد دارد با ارائه ماهواره‌های خودکار، به حوزه صنایع فضایی وارد شود.

ای‌ال‌موتیو، همکاری خود را با شرکت “C3S” آغاز کرده است که در زمینه ساخت ماهواره و فناوری‌های فضایی فعالیت دارد تا یک پلتفرم سخت‌افزاری را برای اجرای فعالیتهای هوش مصنوعی روی ماهواره‌ها توسعه دهد.

C3S، این سخت‌افزار را برای استفاده در ماهواره‌ها بهینه خواهد کرد که شرایط عملکرد آنها، به شرایط عملکرد خودروهای خودران در جاده‌ها شباهت دارد اما این کار را با الزامات دقیق‌تری از نظر مدیریت انرژی و خطرات محیطی انجام خواهد داد.

هدف از همکاری این دو شرکت، به کارگیری فناوری ای‌ال‌موتیو روی ماهواره‌هایی است که انتظار می‌رود در نیمه دوم سال آینده در مدار زمین فعال شوند.

کاربرد شبکه‌های عصبی آنبرد می‌تواند با توجه به شرکت‌های آنها متفاوت باشد و کاربردهای گوناگونی از جمله مخابرات، تصویربرداری از زمین، ماهواره‌های خودکار و حفاری فضایی را شامل شود.

اگرچه بیشتر ماهواره‌های کنونی به صورت خودکار عمل می‌کنند اما به کارگیری هوش مصنوعی آنبرد می‌تواند امکان فعالیت خودکار را هنگام انجام دادن وظایفی مانند تصویربرداری از یک نقطه خاص افزایش دهد.

پردازش داده‌های گردآوری شده توسط ماهواره‌ها در حال حاضر، بیشتر با انتقال داده‌های خام به ایستگاه‌های زمینی صورت می‌گیرد. فرآیند گردآوری داده‌ها، پردازش و ارسال دوباره آنها می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد؛ به همین دلیل ای‌ال‌موتیو تصمیم گرفته تا این مشکل را برطرف کند.

فناوری ای‌ال‌موتیو می‌تواند پردازش داده‌ها را روی ماهواره‌ و به محض گردآوری داده‌ها انجام دهد تا زمان کمتری صرف فرآیند پردازش شود. /ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.