اپلیکیشنی برای ارتباط با مدرسه

یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و تولید سامانه هوشمندسازی مدارس شده که به واسطه آن والدین می‌توانند به آسانی با مسئولان مدارس در ارتباط باشند. محصولات این شرکت در زمینه تولیدات مکاترونیکی در حوزه کنترل و هوشمندسازی صنعتی است.

به گزارش آردی نیوز به نقل از ایسنا، امیر حیدری با اشاره به فعالیت‌های این مجموعه، تصریح کرد: تولید سنسورهای اندازه گیری مانند سنسور اورلود آسانسورها از جمله محصولات این مجموعه است. این شرکت نخستین تولیدکننده داخلی سنسورهای اندازه گیری وزن و گشتاور در کشور است که در استان‌های تهران و اصفهان نمایندگی دارد، همچنین سنسورهای ترکمتر یا گشتاور سنج محصولات دیگر این شرکت نیز به مرحله تجاری سازی رسیده است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: تولید سامانه هوشمندسازی مدارس از جمله دیگر محصولات این مجموعه است. این محصول در واقع یک اپلیکیشن است که ارتباط والدین و مدارس را آسان می‌کند و والدین می‌توانند به راحتی با مسئولان مدارس در تماس باشند.

حیدری در ارتباط با دستاورد جدید این شرکت، خاطرنشان کرد: دستاوردهای جدید شامل ترکمتر، جویستیک نظامی  و سنسورهای خاص است. این محصولات در صنایع دفاعی کاربرد دارد و این شرکت به عنوان نخستین تولیدکننده این محصولات است.

وی تصریح کرد: بیش از ۳۰ مدل محصولات مختلف در این مجموعه شرکت دانش بنیان وجود دارد که دارای کیفیت مناسب و هزینه مقرون به صرفه هستند.

حیدری با اشاره به اینکه برخی محصولات مانند سنسورهای اندازه گیری دارای نمونه خارجی است، خاطر نشان کرد: نمونه خارجی این سنسور ها پنج برابر نمونه داخلی هزینه دارد و استفاده از نمونه‌های داخلی هزینه ارزی کشور را کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: برای مثال قیمت نمونه داخلی محصول گشتاورسنج به ازای هر سنسور ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان است، اما قیمت نمونه خارجی این محصول ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود.