جنگنده های سوخو ۵۷، زندگی را برای جنگنده های اف ۳۵ آمریکا سخت کرده است

رسانه های چینی اعلام کردند که جنگنده های سوخود ۵۷، زندگی را برای جنگنده های اف ۳۵ آمریکا سخت کرده است.

به گزارش پورتال چینی Sohu، با حضور جنگنده نسل پنجم روسی Su-57E در بازار جهانی ، انحصار جنگنده های F-35 آمریکا به پایان می رسد.

با شروع فروش مدل صادراتی Su-57 توسط روسیه، هواپیماهای جنگنده آمریکایی تنها هواپیمای دارای چنین پتانسیل های جنگی موجود برای خرید در خارج از کشور ها، ناکام می شوند.

به عقیده این نشریه و بر اساس گزارش مربوط به صادرات آخرین جنگنده های دفتر طراحی سوخو “همه کشورهایی که از ایالات متحده هراس دارند”، اکنون با تولید سوخو ۵۷ فرصتی برای مبارزه با F-35 خواهند داشت.

در این مقاله آمده است: “در واقع ، اکنون بسیاری از کشورهایی که با آمریکا درگیر جنگ هستند ، قادر خواهند بود هواپیماهای نسل پنجم را به دست آورند ، و ایالات متحده باید قبل از اعزام نیرو به این کشورها با دقت به این موضوع بیاندیشند.”

به گفته نویسنده این مقاله، خریداران ممکن است شامل هند ، اندونزی ، الجزایر ، ویتنام و ونزوئلا باشد اما این کشورها تا تاریخ فروش این جنگنده ها باید “صبور” باشند.

نویسنده مقاله در پایان می گوید: “در یک کلام ، شروع رسمی صادرات هواپیماهای نسل پنجم روسیه اساساً اوضاع را در بازار بین المللی برای این نوع هواپیماها تغییر داده است و زندگی برای جنگنده ها و نیروهای مسلح ایالات متحده را پیچیده می کند.”

نسخه صادراتی جنگنده چند منظوره نسل پنجم Su-57E برای اولین بار در نمایشگاه ماکس ۲۰۱۹ که از ۲۷ اوت تا اول سپتامبر سال جاری در ژوکوفسکی در نزدیکی مسکو برگزار می شود ، ارائه می شود.