خودروسازی چینی لیفان قصد دارد تا از تجربه خود در ساخت خودرو‌های برقی، برای ساخت موتورسیکلت‌های هوشمند بهره ببرد

گزارش‌های متعدد نشان می‌دهد که خودروسازی چینی لیفان قصد دارد به دنبال افزایش تقاضا برای خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی، سرمایه گذاری عظیمی را در بخش پُرطرفدار موتورسیکلت انجام دهد تا با عرضه محصولاتی کاملاً برقی و اقتصادی، از هم اکنون سهم قابل توجهی از این بازار بالقوه را برای خود رزرو کند. در این میان کمپانی لیفان قصد دارد تا گام نخست دو موتور سیکلت تمام برقی و هوشمند را در آینده نزدیک عرضه کند که جزئیاتی از ویژگی‌های این دو محصول در دست نیست.

به گزارش وبسایت rideapart، امروزه بسیاری از کارشناسان آینده آینده موتورسیکلت‌ها و حمل و نقل به طور کلی را در دستگاه‌های تمام برقی می‌دانند. در این میان اگرچه، کمپانی‌هایی همچون دوکاتی و پورشه، سرمایه گذاری زیادی روی سوخت‌های مصنوعی به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به خودرو‌های فاقد کربن، انجام می‌دهند، بیشتر تولیدکنندگان دیگر امید خود را به موتور‌های الکتریکی دوخته اند. هرچند این دو حوزه متفاوت از یک دیگر هستند، اما باید توجه داشت که تحولات اخیر در عرصه خودرو‌های برقیف غیر قابل انکاری می‌نماید.

پیامد افزایش استفاده از خودرو‌های مختلف برای حمل و نقل و جابجایی بار، تمام شئون زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است. افزایش تردد این وسایل نقلیه در طی دهه‌های اخیر، علاوه بر ایجاد ترافیک در شهر‌های جهان، حجم قابل توجهی از دی اکسید کربن را راهی اتمسفر زمین کرده است که این امر عوارض جبران ناپذیری را برای ما ایجاد کرده و خواهد کرد. همین امر، بسیاری از تولید کنندگان وسایل نقلیه را به سمت تولید محصولاتی کرده است که کمترین آلودگی را داشته باشند و در این میان ایده استفاده از پیشرانه‌های برقی بیش از دیگر ایده‌ها مورد توجه قرار گرفته است. اکنون خودرو‌های برقی، با تنوع و تکنولوژی قابل توجهی از سوی سازندگان بزرگ جهان در حال طراحی و عرضه هستند که با اقبال بسیاری خوبی نیز از سوی کاربران مواجه شده است. صنعت موتور سیکلت نیز از این قاعده عقب نمانده و بسیاری از سازندگان این محصول، طرح‌های تجاری قابل توجهی را ارائه کرده اند.

در این میان خودروسازی چینی لیفان نیز توجه خود را به این حوزه معطوف کرده است و قصد دارد تا از تجربه خود در ساخت خودرو‌های برقی، برای ساخت موتورسیکلت‌های هوشمند بهره ببرد. گزارشی که توسط China Motor World منتشر شده حاکی از آن است که این شرکت سرمایه گذاری عظیمی در زمینه موتورسیکلت‌های برقی هوشمند، انجام داده است. در واقع لیفان که به دلیل تولید برخی از مدل‌های محبوب موتورسیکلت، مشهور شده است، با توجه به گرایش این شرکت به تولید خودرو‌های شخصی تر، ممکن است در این زمینه چیزی برای خود داشته باشد.

لیفان جدا از تولید موتورسیکلت‌های با کیفیت و اتومبیل‌های مقرون به صرفه، یکی از تامین کنندگان اصلی موتور و قطعات خودرو برای تولیدکنندگان بزرگ در سراسر جهان است. جالب اینجاست که لیفان ۸۵۴۷۰۰ دستگاه موتور سیکلت را در سال ۲۰۲۰ را به شکل OEM برای دیگر کمپانی‌های جهان ساخته است که تقریباً بیش از ۵۰ موتورسیکلت‌های ساخت این شرکت با برند خود لیفان است. در حالی که لیفان بدون شک به ساخت موتور سیکلت‌های فعلی خود و البته موتور سیکلت‌های دیگر کمپانی‌ها ادامه خواهد داد، این شرکت همچنین قصد دارد در اواخر سال جاری ناوگان کاملی از موتورسیکلت‌های هوشمند برقی را راه اندازی کند.

برای سال ۲۰۲۱، لیفان قصد دارد دو موتورسیکلت برقی جدید، مجهز به باتری‌های یون لیتیوم و تعدادی ویژگی‌های فنی خاص را روانه بازار کند. در حالی که هنوز جزئیات موتورسیکلت‌های برقی جدید به طور رسمی فاش نشده است، ما می‌دانیم که این قصد دارد با مشارکت با سایر برند‌های پیشرفته صنعت، سرمایه گذاری قابل توجهی در زمینه سیستم‌های انتقال قدرت الکتریکی انجام می‌دهد. در واقع گزارش شده است که لیفان در حال کار بر روی یک سیستم کنترل مرکزی موتور سیکلت، توسعه باتری‌های داخلی، موتور‌ها و کنترل کننده ها، است.

منبع: فرارو
مطالب مرتبط