چینی‌ها بیمارستان رباتیک برای مبتلایان به کرونا ساختند

اخیرا چینی‌ها یک بیمارستان جداگانه و خاصی را برای بیماران مبتلا به بیماری “کووید-۱۹” در ووهان افتتاح کرده‌اند که در آنجا ربات‌ها به بیماران رسیدگی می‌کنند.

به گزارش آردی نیوز وبه نقل از نیویورک پست، حدود دو ماه است که افراد برخی کشورهای جهان به کروناویروس که اکنون بیماری “کووید-۱۹” (COVID-۱۹) نام گرفته، مبتلا شده‌اند و تاکنون این ویروس جان هزاران نفر را در سراسر جهان گرفته است. شیوع این بیماری در شهر ووهان چین بوده است. حال طی این خبر قصد داریم برایتان از عملکرد چینی‌ها طی شیوع کرونا در کشورشان بگوییم و فناوری‌هایی که چینی‌ها در این بازه زمانی از آنها برای مقابله با این ویروس مرگبار استفاده کرده‌اند، معرفی کنیم.

 چین نخستین بیمارستان تمام رباتیک مجهز به فناوری ۵جی را برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ افتتاح کرد.

این ربات‌ها قادر به انجام وظایفی از جمله گرفتن درجه حرارت بدن بیماران، دادن غذا و دارو به بیماران و ضد عفونی کردن بیمارستان هستند.

این ربات‌ها به پزشکان این امکان را می‌دهند تا از راه دور از حال بیماران باخبر باشند و بر آنها نظارت کنند و خودشان به صورت مستقیم با بیماران در تعامل نباشند.

از زمان ظاهر شدن ویروس کرونا برای اولین بار در ووهان در اواسط ماه دسامبر ، بیش از ۳۰۰۰ پزشک در سراسر استان هوبی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

افتتاح این بخش حاصل همکاری بیمارستان ووچانگ و مقامات هوبی و آکادمی علوم چین بود.

این ربات‌ها علاوه بر کمک به پزشکان، می‌توانند محیط بیمارستان را ضد عفونی کنند، ملافه‌ها و زباله‌های بیمارستان را نیز جمع آوری کنند.

آنها همچنین با کمک فناوری ناوبری قادر به حرکت به تمام جهات بدون برخورد به موانع هستند. /ایسنا