این کتانی هم اندازه پا می‌شود، دمای پا را تنظیم می کند و بو نمی‌گیرد

یک کتانی ورزشی موسوم به  مرینو (Merino) با استفاده از پشم گوسفند مرینوس طوری طراحی شده است که کاملا هم اندازه پا می‌شود و ضمن راحتی و تنظیم دمای پا، حتی بدون پوشیدن جوراب نیز بو نمی‌گیرد. شرکت  گیس‌وین (Giesswein) ادعا می‌کند اولین کفش ورزشی پوشیده از پشم گوسفند مرینوس را در جهان ساخته و طوری طراحی شده است که سبک‌وزن، با قابلیت هم‌اندازه شدن با پا و خنک نگه داشتن پا در تابستان و گرم نگه داشتن آن در زمستان است.آنها همچنین ادعا می‌کنند که نسبت به یک کتانی معمولی، پنج برابر عرق بیشتری جذب می‌کند و حتی اگر آنها را بدون جوراب بپوشید، بو نمی‌گیرد.این کتانی موسوم به Wool Cross X در برابر آب مقاوم می‌باشد و می‌تواند در برف سبک پوشیده شود. این کتانی در هنگام استفاده در فضای باز کاملا جذب پا می‌شود، کف نرمی دارد و دارای طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و اندازه‌ها است.

Giesswein Merino Runners

به گزارش آردی نیوز، فاکتور راحتی پشم مرینوس مدت‌ها است که اثبات و شناخته شده است. پشم این گوسفند، رطوبت و دما را تنظیم می‌کند، نرم و سبک است، خارش نمی‌آورد، شکل خود را حفظ می‌کند و بو نمی‌گیرد. این خواص آن را برای بکارگیری در البسه مناسب می‌سازد که شرکت اتریشی “گیس‌وین” نیز با همین روش، موفقیت قابل توجهی به دست آورده است.

Giesswein Merino Runners

کتانی‌های مخصوص دوندگی و پیاده‌روی “مرینو” به زودی در دسترس خواهند بود. شرکت سازنده ادعا می‌کند که یکی از راحت‌ترین و بی‌عیب‌ترین کفش‌ها را ساخته است که بدون جوراب نیز می‌توان آن را پوشید، زیرا می‌تواند تا ۱۲۵ میلی‌لیتر عرق را جذب و دفع کند، بدون اینکه کتانی بو بگیرد.

Giesswein Merino Runners

این کتانی پشمی در طیف وسیعی از رنگ‌ها و اندازه‌ها در حال حاضر با قیمت ۱۱۹ یورو (۱۳۷ دلار) قابل سفارش است./ایسنا