خودروی زرهی جدید “ترمیناتور ـ 3” بزودی عرضه خواهد شد

وزارت دفاع روسیه احتمالاً در همین امسال خودروی زرهی جدید “ترمیناتور ـ 3” را عرضه خواهد کرد. این مطلب را آلکسی خلوپوتوف، کارشناس روسیه در زمینه خودروی های زرهی و تانک اعلام کرد.

به گزارش آردی نیوز به نقل از اسپوتنیک، انتظار می رود خودروی زرهی پشتیبان تانک “ترمیناتور ـ 3” که بر اساس پلتفرم “آرماتا” ساخته شده، نه فقط زره مستحکم تر و مجموعه دفاعی فعال بلکه به جای دو توپ 30 میلی متری سابق دو توپ 57 میلی متری در اختیار داشته باشد. علاوه براین خودروی زرهی جدید مسلح به پرتابگر های موشک های هدایت شونده ضد تانک خواهد بود که آنرا یکی از مهیب ترین ماشین های رزمی زرهی در دوران معاصر خواهد کرد.
ماشین زرهی جدید در مقایسه با نوع قبلی “ترمیناتورـ 2” دارای مشخصات رزمی به مراتب برتری خواهد بود. وسایل توپخانه ای نیرومند “ترمیناتورـ 3” می توانند زره های ماشین های زرهی دشمن به ضخامت تا 16 میلیمتر را از فاصله واقع در خارج از تیررس آنها سوراخ کنند و حتی اگر مورد تیراندازی توپ های دارای کالیبر اندکی دشمن قرار بگیرند، آسیب نخواهند دید.
“ترمیناتورـ 3” می تواند با آتش توپخانه بالگرد های تهاجمی را بدون قرار داشتن در تیررس موشک های آنها منهدم کند. این ماشین زرهی در صورت روبرو شدن با تانک های دشمن می تواند از موشک های ضد تانک استفاده کند. باید خاطرنشان سازیم که فقط روسیه دارای خودروهای زرهی پشتیبان تانک می باشد و این ماشین های رزمی در جهان بی نظیر هستند.
مطالب مرتبط