بزرگترین باتری دنیا در استرالیا

آغاز به کار بزرگترین باتری دنیا در استرالیا

الون ماسک مدیر عامل تسلا با عمل به وعده خود توانست در مدت زمانی کمتر از ۱۰۰ روز بزرگترین باتری لیتیومی دنیا را در جنوب استرالیا آماده بهره برداری کند.

باتری های عظیم تسلا

به گزارش آردی نیوز به نقل از دیجیتال ترندز، باتری های لیتیومی امروزه به طور گسترده در گوشی ها، لپ تاپ ها و دوربین ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما استفاده از باتری های لیتیومی غول پیکر و دارای ظرفیت بالا به منظور تامین برق هزاران خانوار امری تازه است.

این باتری جدید که به طور آزمایشی برق مورد نیاز چندین خانوار را هم در جنوب استرالیا تامین می کند باعث صرفه جویی حیرت آور ۹۰ درصدی در هزینه های پرداختی برق این خانوارها شده است.

نام رسمی این باتری غول پیکر Hornsdale Power Reserve است و شرکتی به نام نئوئن کنترل و مدیریت آن را بر عهده دارد. الون ماسک در نوامبر سال گذشته قول داده بود تا در مدتی کمتر از ۱۰۰ روز این باتری غول پیکر لیتیومی را آماده استفاده کند.

وی تا بدان حد از توانایی خود برای عمل به وعده اش مطمئن بود که تضمین کرد اگر نتواند ظرف مدت اعمال شده باتری یادشده را تحویل دهد ۵۰ میلیون دلار قبض برق کل منطقه را خواهد پرداخت و بعد از تکمیل باتری یادشده آن را به رایگان در اختیار مقامات محلی قرار می دهد.

این باتری که حدود یک هفته زودتر از ضرب الاجل اعلامی آماده بهره برداری شده ۱۰۰ مگاوات ساعت ظرفیت دارد و برای تولید برق به تعداد زیادی توربین بادی مرتبط است.

استرالیای جنوبی

طوفان عظیمی سال گذشته در استرالیای جنوبی رخ داد .و باعث شد یک میلیون و هفتصد هزار ساکن آنجا بی برق شوند. این حادثه دولت را به فکر بازبینی سیستم های تامین انرژی انداخت. خاموشی های دیگری نیز در اوایل سال جاری رخ داده است. و باتری های جدید و مزرعه بادی پایانی برای قطعی های این چنینی خواهد بود.

تسلا می گوید ” این سیستم تغذیه که با برق حاصل از مزرعه بادی شارژ می شود . در ساعات اوج مصرف به پایداری شبکه برق استرالیای جنوبی کمک خواهد امد. “

البته همه تسلا را با خودروهای برقی اش می شناسند. اما نیاز کمپانی به باتری باعث شد تا تسلا به بازار تامین انرژی های تجاری و خانگی نیز رو بیاورد . ابتدای سال 2017 بود ، که این کمپانی شروع به تولید باتری در کارخانه عظیمش در نوادا کرد.

ماسک اخیرا از تلاش کسانی که درساخت و نصب باتری های استرالیا سهیم بوده اند با جملات زیر قدردانی کرد. :” به نیروهای شرکت تسلا و مقامات استرالیایی که به سختی کار کرده اند تبریک می گوییم که  کار تولید و نصب باتری ها را در زمان تعیین شده به اتمام رساندند”.

مطالب مرتبط