از استارت آپ های حوزه حمل و نقل حمایت می کنیم.

مجید فراهانی با اشاره به نقش بزرگ استارت‌ آپ‌ها در تحولات عمیق اقتصادی دهه جدید با بیان این مطلب افزود: جوانان فعالی که عمدتا در بستر IT کسب و کارهای نو راه می اندازند و باعث تحول شهر و یا کشور می‌شوند.

وی ادامه داد: اولا این استارت آپ ها هزینه های استفاده از خدمات را بسیار پایین می‌آورند ثانیا شفافیت در این خدمات لحاظ می شود و مسئله سوم این است که در عرصه رقابت پذیری شهروندان خدمات بهتری دریافت می کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به فعالیت 40 استارت آپ در حوزه حمل و نقل مانند الو پیک بیان کرد: استارت آپ‌های حمل و نقل نسبت به روش سنتی که استفاده از خودروهای عبوری بود نرخ ها را پایین نگه داشته است و در عین حال با یک شفافیتی امنیت رفت و آمد را مدیریت می‌کند.

به گفته وی بحران‌های متعددی که در شهر و کشورمان پیش روی ما است نشان می‌دهد توجه به استارت آپ‌ها یک ضرورت برای حل مشکلات است. یکی از ضرورت های حرکت به سوی استارت آپ‌ها درخواست مکرر شهروندان از سیستم مدیریت شهری برای بالا بردن استانداردهای خدمات شهری است که راه حل آن حرکت به سوی شهر دیجیتال است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران یاداور شد: رویکرد اصلی شهرداری تهران در دور جدید فعالیت ها و شورای پنجم توجه و حرکت به سوی شهر هوشمند است، راهی به جز رفتن به سمت شهر هوشمند و استارت آپ‌ها نداریم و امروز باید به سمت تحول دیجیتال شهر حرکت کنیم. در این راستا معتقدم به میزانی که به سمت مشارکت مردم و نیروهای خلاق برویم به همان میزان می‌توان مشکلات را حل کرد.

گفتنی است ۲۴ و ۲۵ اسفندماه بزرگترین جشنواره استخدامی کشور در راستای اقدامی برای ایجاد اشتغال برگزار می شود و طی آن الو پیک ۲۰ هزار نفر را جذب می کند./موج

مطالب مرتبط