“اینتل” و “رولزرویس” همکار می‌شوند

برای ساخت کشتی خودران

شرکت “رولزرویس” قصد دارد در ساخت کشتی‌های خودران خود، با شرکت “اینتل” همکاری کند.

به گزارش آردی نیوز و به نقل از انگجت، شرکت “رولزرویس”(Rolls-Royce) در سال 2016 از تصمیم خود مبنی بر ساخت کشتی خودران خبر داد. اکنون این شرکت اعلام کرده که قصد دارد با شرکت تجهیزات رایانه‌ای “اینتل” (Intel) در توسعه کشتی‌های خودران همکاری کند. هدف رولزرویس از این همکاری، بهبود ایمنی و کاهش هزینه در باربری دریایی است.

این کشتی‌ها به جای کمک گرفتن از انسان، از لیدار، رادار، دوربین‌های حرارتی و دوربین‌های HD استفاده خواهند کرد. همچنین، کشتی‌ها به اتاق‌های سرور مجهز هستند که سیستم هوش مصنوعی را کنترل و داده‌های جمع‌آوری شده توسط حسگرها را ذخیره می‌کنند.

رولزرویس قصد دارد از فناوری “مدار مجتمع دیجیتال برنامه‌پذیر”(FPGA) شرکت اینتل برای حل مشکلات مربوط به طراحی و ارائه جزئیات مورد نیاز برای تشخیص اشیا و هدایت کشتی استفاده کند.

از آنجا که حسگرها می‌توانند تا یک ترابایت داده را در هر روز ذخیره کنند، ذخیره‌سازی، بخش مهمی از این سیستم به شمار می‌رود. رولزرویس، این داده‌ها را روی دیسک الکترونیکی سه‌بعدی اینتل ذخیره خواهد کرد.

“کوین دافی”(Kevin Daffey)، مدیر بخش مهندسی و فناوری رولزرویس در بیانیه‌ای گفت: ما با اینتل به توافق رسیدیم و قصد داریم برای ابداع فناوری‌ها و محصولات جدیدی که نقش مهمی در عملکرد ایمن کشتی‌های خودران دارند، با یکدیگر همکاری کنیم. این همکاری، به محافظت از سرنشینان کشتی‌های خودران کمک می‌کند و احتمال خطا را کاهش می‌دهد؛ در نتیجه سرنشینان می‌توانند بر وظایف مهم‌تری تمرکز کنند.

رولزرویس در حال حاضر، سیستم هوش مصنوعی را در ژاپن آزمایش می‌کند و آن را برای شناسایی قایق‌ها و اشیای دیگر از هر زاویه‌ای آموزش می‌دهد. /ایسنا

مطالب مرتبط