این ربات می‌تواند همانند یک زن خانه دار عمل کند!

شرکت آمریکایی “اِنویدیا”(Nvidia) که یکی از غول‌های فناوری به شمار می‌رود، اکنون رباتی توسعه داده که واقعا نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت، چرا که این ربات می‌تواند همانند یک فرد خانه دار عمل کند.  رباتی که شرکت انویدیا توسعه داده،  می‌تواند تمام کارها از تمیز کردن خانه تا غذا درست کردن را به تنهایی انجام دهد. ربات مذکور “دستیار آشپزخانه”(Kitchen manipulator) نام دارد و می‌تواند اشیا را شناسایی کند. این ربات حتی قادر به باز و بسته کردن درب منازل و کمدها نیز است.

ربات “دستیار آشپزخانه” از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به منظور شناسایی اشیا استفاده می‌کند. با هوشمندسازی بیشتر این ربات می‌توان از آن به عنوان یک آشپز در رستوران‌ها استفاده کرد.

ربات مذکور در آزمایشگاهی در شهر سیاتل ایالات متحده آمریکا طراحی و توسعه داده شد. تمرکز آزمایشگاه بر روی “cobots” یا ربات‌هایی است که برای انجام کارهای پیچیده و کار در کنار انسان آموزش دیده‌اند. از “cobots” می‌توان در کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها، کمک به افراد معلول و در حال حاضر در خانه یا به طور خاص در آشپزخانه استفاده نمود.

همانطور که گفته شد این ربات از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای تشخیص اشیا استفاده می‌کند. یادگیری ماشین سبب می‌شود که ربات بتواند همانند انسان سریع عمل کند و واکنش پذیر و سازگار باشد. هدف ربات مذکور این است ظروف کثیف را شسته، اشیا را در مکان مخصوص‌شان قرار داده و در آشپزی نیز به افراد کمک کند.

مطالب مرتبط