با این خانه خورشیدی به دل دریا بزنید

اگر دوست دارید بدون خارج شدن از منزل ماهیگیری کنید و در عین حال امکان استفاده از لوازم برقی تان را هم داشته باشید، می توانید این خانه خورشیدی کانادایی را بخرید. این قایق که کوروک نام دارد توسط شرکت Daigno طراحی شده و با خرید آن می توانید تا هر زمان که خواستید بر روی آب سرگردان باقی بمانید. وزن این خانه حدود ۲۵۰۰ کیلوگرم است و بنابراین می توان آن را پس از خروج از آب به پشت یک خودروی شاسی بلند یا کامیون بست و همراه خود جابجا کرد. خانه یادشده از تمامی امکانات لازم برای زندگی بر روی آب برخوردار است و دارای آشپزخانه کامل به همراه سینک، اجاق گاز، یخچال، تختخواب و غیره است. طول این قایق حدود ۸ متر و عرض آن کمتر از سه متر است.

daigno solar powered houseboat 03

به گزارش آردی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، از جمله دیگر امکانات این قایق قابل زندگی می توان به بخشی برای تمیز کردن ماهی های شکار شده، محل نگهداری ماهی و تجهیزات ماهیگیری و غیره اشاره کرد.

daigno solar powered houseboat 06

قایق یادشده دارای موتوری با قدرت ۹۰ اسب بخار، یک صفحه کنترل و صفحه خورشیدی ۲۶۵ واتی قابل اتصال به دو باتری ۶ ولتی است و امکان ذخیره سازی ۵۶ لیتر آب هم در مخزن آن وجود دارد. قیمت پایه این خانه منحصر به فرد ۶۱ هزار دلار است.

daigno solar powered houseboat 08

منبع : دیجیتال ترندز

مطالب مرتبط