برترین دانشکده‌های مدیریت کسب‌ و کار در آسیا هستند

گزارش‌ها حاکی از آن است که امروزه، رشته مدیریت کسب‌وکار (MBA) در آسیا از کیفیت و جایگاه بالاتری نسبت به جهان غرب برخوردار است.

به گزارش آردی نیوز و به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، سابقه وجود دانشکده‌های کسب‌وکار در آسیا به بیش از ۳۰ سال بازمی‌گردد. اولین دانشکده “کسب‌وکار” چین، دانشکده “CEIBS” در شانگهای بود که در سال ۱۹۹۴ میلادی تاسیس شد.

البته دانشکده کسب‌وکار دانشگاه علوم و فناوری “هنگ‌کنگ” قدیمی‌تر است و قدمت آن به سال ۱۹۹۱ میلادی باز می‌گردد.

دانشکده‌های “مدیریت کسب‌وکار” افراد و مدیران موفقی را در این رشته و در سطح جهانی تربیت کرده‌اند.

گفتنی است دانشکده‌های مدیریت کسب‌وکار آسیا در رتبه‌بندی‌های علمی رتبه‌های خوبی را از آن‌ خود کرده‌اند که از میان این کشورها می‌توان به سنگاپور، کره جنوبی، هند، ویتنام و چین اشاره کرد.

بدیهی است که وضعیت اقتصاد کلان یکی از مهم‌ترین دلایل رشد تحصیلات در رشته “مدریت کسب‌وکار” است و بدون شک در دهه آتی، آسیا رشد اقتصادی زیادی خواهد داشت.

رونق اقتصاد در چین موجب شده است که این کشور با کمبود مدیران حرفه‌ای در کسب‌وکار مواجه شود.

یارانه‌های دولتی در این کشور نیز تحصیل در این رشته را ارزان‌تر کرده است و هزینه تحصیل در رشته مدیریت کسب وکار در دانشگاه “CEIBS ” که ۱۸ ماه به طول می‌انجامد ۶۲ هزار و ۶۰۰ دلار است. این در حالی است که میانگین هزینه تحصیل در رشته “MBA” در سطح جهان، ۸۶ هزار دلار است.

کیفیت آموزش در برترین دانشکده‌های کسب و کار آسیا بسیار بالا است. اساتید این دانشکده‌ها نیز از جایگاه خوبی برخوردارند.

برخی از برنامه‌های آموزشی در این رشته و در چین، در رتبه‌بندی‌های جهانی، برترین هستند.

به عنوان مثال، مدیریت اجرایی کسب‌و کار در دانشگاه “علوم وفناوری هنگ‌کنگ”(HKUST) که با یک دانشکده کسب‌وکار در آمریکا همکاری می‌کند، از برترین‌های این رشته در جهان است. /ایسنا