توسعه نرم‌افزار و سخت‌افزارهای حوزه معدنی در رویدادی فناورانه

هکاتون رویدادی است که بین یک روز تا یک هفته به طول می‌انجامند و طی آن برنامه‌نویسان کامپیوتری، توسعه دهندگان نرم‌افزار، طراحان گرافیکی، طراحان واسط کاربری و مدیران پروژه گرد هم می‌آیند و در توسعه پروژه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری با یکدیگر همکاری می‌کنند.

در اکثر موارد، هدف هکاتون‌ها ایجاد نرم‌افزارهای مفید و قابل استفاده است، از این رو معمولاً این رویداد بر روی هدف خاصی تمرکز دارد که می‌تواند شامل یک زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده، یک سیستم‌عامل، یک برنامه کاربردی، یک رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار، موضوع و گروه جمعیت‌شناختی برنامه‌نویسان باشد.

بر این اساس این رویداد با محوریت توسعه استفاده از اینترنت اشیا (IOT)، یادگیری ماشینی، واقعیت مجازی و RFID در معادن و صنایع معدنی و توسعه و ایجاد نرم‌افزارها و سیستم های پردازش داده‌های معدنی آنلاین و آفلاین با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برگزار می‌شود.

توسعه فناوری‌های خودکارسازی و کنترل از راه دور در مدیریت بخش‌های مختلف معدنی و صنایع معدنی، افزایش امنیت و بهبود کارایی نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین آلات صنایع معدنی با بهره‌گیری از فناوری های دیجیتال از دیگر محورهای این رویداد فناوری است.

اولین هکاتون صنایع معدنی با عنوان “معدنینو” توسط مرکز نوآوری اقتصاد دیجیتال اینوسنتر و یکی از شتابدهنده‌های تخصصی حوزه معدن و با همکاری ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برگزار می‌شود.

تیم‌های فناور برتر مشمول دریافت ۱۵۰ میلیون تومان وام حمایتی‌ خواهند شد. تیم‌های متقاضی جهت شرکت در این رویداد تا ۲ اردیهبشت ماه مهلت دارند تا نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

ایسنا

مطالب مرتبط