جمعیت ربات ها تا سال ۲۰۴۸

تعداد ربات ها تا سال ۲۰۴۸ از جمعیت انسان ها بیشتر می شود.

این پیش بینی که بالاخره روزی ربات ها کنترل عالم را دردست می گیرند به اعتقاد خیلی ها بیشتر شبیه به داستان های علمی و تخیلی است تا واقعیت.

به گزارش آردی نیوز به نقل از دیلی میل، این پیش بینی که بالاخره روزی ربات ها کنترل عالم را دردست می گیرند به اعتقاد خیلی ها بیشتر شبیه به داستان های علمی و تخیلی است تا واقعیت.

اما آنطو رکه یکی از متخصصان امر به تازگی اعلام کرده تا سال ۲۰۴۸ میلادی این اتفاق رخ خواهد داد. براساس گفته دکتر ایان پیرسون از محققان آینده شناس، تعداد ربات های روی زمین ظرف سی سال آینده از ۵۷ میلیون به ۹.۴ میلیارد می رسد.

دکتر پیرسون که یک رمان نویس، مهندس و مخترع انگلیسی است گفته: ربات ها می توانند تا سال ۲۰۲۸ میلادی از هوش حسی هم بهره مند شوند. وی ادعا کرده که طبق پیش بینی هایش سالانه معادل یک پنجم به تعداد ربات های دنیا اضافه می شود.

اگر روند رشد تعداد ربات ها از آنچه این متخصص پیش بینی کرده فراتر برد آنگاه میتوان انتظار داشت که تا سال ۲۰۳۳ شمار آنها از جمعیت انسان های زنده ساکن زمین نیز بیشتر شود.تاکنون البته مطالعات مختلفی در این باره انجام شده که همگی حاکی از گسترش حضور ربات ها در محیط های کاری است و هشدار می دهند که حوزه های تولید، فاینانس و حمل و نقل به شدت از این بابت آسیب می بینند.

هفته گذشته بود که مارک کارنی مدیر بانک انگلستان هشدار داد اتوماسیون در نهایت به از دست رفتن میلیون ها فرصت شغلی در این کشور منتهی می شود و در نهایت نابرابری های اجتماعی و پدیده هایی چون مارکسیسم را به وجود میآورد.

براساس نظر سنجی تازه ای که از ۲۰۰۰ نفر انجام گرفته، از هر ده نفر هفت نفر (حدود ۷۱ درصد) نگران قدرت پیدا کردن ربات های بهره مند از هوش مصنوعی هستند و از هر ده نفر نیز شش نفر (معادل ۵۹ درصد) باور دارند که ربات ها تهدیدی جدی علیه بشریت هستند.

همچنین مشخص شده که بالغ بر نیمی از این افراد (یعنی ۵۴ درصدشان) باور دارند دانشمندان قادر به کنترل قدرت گیری ربات های بهره مند از هوش مصنوعی نخواهند بود.

از این ۲۰۰۰ نفر همچنین سوال شد که چه چیز بیشتر از همه آنها را از قدرت گرفتن ربات ها می ترساند و حدود نیمی از آنها (۴۳ درصدشان) اعلام کردند که نگرانند ربات ها کنترل جامعه شان را در دست بگیرند و از هر ده نفر چهارنفرشان (معادل با ۳۷ درصد) می ترسند که ربات ها باهوش تر از انسان ها بشوند و بیش از یک سوم (۳۴ درصد) هم ابراز نگرانی کرده اند که ربات ها شانس پیدا کردن کار را برایشان پایین بیاورند.

مطالب مرتبط