حل مشکل آتش گرفتن باتری های لیتیومی با فناوری نانو

فناوری نانو مشکل آتش گرفتن باتری های لیتیومی را حل کرد.

محققان حوزه نانو از تولید نانوسیم هایی خبر داده اند که با افزودن آنها به باتری های لیتیومی مقاومت آنها در برابر داغ شدن ناگهانی و آتش سوزی ناشی از آن افزایش می یابد.

به گزارش آردی نیوز به نقل از وی تری، جلوگیری از آتش سوزی باتری های لیتیومی مساله مهمی است که به ویژه بعد از انفجار ناگهانی بسیاری از باتری های مورد استفاده در گوشی های گالکسی نوت ۷ مورد توجه قرار گرفت.
حالا محققان حوزه نانو در دانشگاه Zhejiang چین موفق به تولید نانو الکترولیت های جامد شده اند که جایگزینی مناسب برای الکترودهای سنتی در باتری های لیتیومی محسوب می شوند.
باتری های لیتیومی سنتی متشکل از الکترولیت های مایعی هستند که از نمک و حلال های آلی ساخته شده اند، اما خطر داغ شدن و آتش سوزی آنها زیاد است. راه حل جایگزین نانو الکترولیت های جامد است که باثبات، ارزان و منعطف بوده که در تولیدشان از منیزیم استفاده شده است. این ترکیبات در مجموع و با استفاده از ظرفیت شارژ باتری می توانند ۵، ۱۰، ۱۵ و ۲۰ درصد از وزن باتری را به خود اختصاص دهند.
در آزمایش های صورت گرفته باتری های جدید مقاومت بسیار بالایی در برابر گرم شدن و آتش سوزی از خود نشان داده اند و قرار است بررسی های بیشتر به منظور ارتقای توان شارژ و مقاومت آنها صورت بگیرد.

مطالب مرتبط