دوربین امنیتی بی سیم برای شناسایی تهدیدات واقعی

با توجه به وقوع بیش از ۳ میلیون سرقت در آمریکا در سال ۲۰۱۶ نصب دوربین امنیتی در این کشور به یک ضرورت مبدل شده است. بسیاری از دوربین های امنیتی موجود در این کشور علیرغم امکانات متنوعی که دارند، هنوز نمی توانند تهدیدات واقعی را از تحرکات عادی متمایز کنند و به عنوان مثال هم در صورت مشاهده عبور یک گربه و هم در برابر رفت و آمدهای یک فرد مشکوک آژیر خطر را به صدا درمی آورند. اما یک شرکت نوپا در کالیفرنیا دوربین امنیتی قابل حمل بی سیمی تولید کرده که Eyecloud Cam نام دارد و با باتری کار می کند. دوربین یادشده از هوش مصنوعی بالایی برخوردار است و تنها در صورت تلاش واقعی یک انسان برای ورود به منزل و سرقت پیام هشدار ارسال می کند.

به گزارش آردی نیوز به نقل ازمهر، دوربین مذکور در حالت پیش فرض در وضعیت استندبای است و البته از حسگرهای خاصی برای دید مناسب در شب و در شرایط آب و هوایی نامناسب برخوردار است. یک باتری ۶۰۰۰ میلی آمپری نیز فعالیت مداوم آن را برای شش ماه تضمین می کند.

The Eyecloud Cam battery-operated smart home security camera has launched on Kickstarter

دوربین مذکور که ۱۱۹ دلار قیمت دارد معمولا در هر روز فعالیت حداکثر ۱۰ تا ۳۰ ثانیه تصویر ضبط می کند و اگر انسانی را در حال فعالیت مشکوک شناسایی کند پیام هشداری را برای مالک خانه ارسال می کند. کیفیت تصاویر ضبط شده ۱۰۸۰ پیکسل است و یک پوشش قوی ضدآب از آن محافظت می کند. ضبط صدا و پوشش محیط اطراف به صورت ۱۱۰ درجه از جمله دیگر مزایای این دوربین است.

If a passing cat is detected by the Eyecloud Cam, no video will be recorded and...

کنترل این دوربین با برنامه های اندرویدی و آی او اس ممکن است. ابعاد این دوربین ۶.۷ در ۱۷ سانتیمتر و وزن آن ۳۰۰ گرم بوده و یک حافظه ۸ گیگابایتی بر روی آن نصب شده است.

The Eyecloud Cam feature set

مطالب مرتبط