دوربین امنیتی خانگی با فناوری تشخیص چهره

محافظت از اعضای خانواده وقتی که در خانه نیستید، از دغدغه های والدین است. دوربین های امنیتی موجود با حسگر حرکتی ورود یا حرکت اشخاص در اطراف خانه را کنترل می کنند. اما دوربین ساخت شرکت فرانسوی «نتاتمو» (Netatmo) چهره فرد را بدقت نشان می دهد و همزمان از طریق اپلیکیشن و تلفن هوشمند به صاحب خانه می فرستند. سازندگان آن می گویند این فناوری بسیار هوشمندتر از دوربین مجهز به سامانه حسگرهای حرکتی است. مدیر بازاریابی شرکت «نتاتمو» می گوید: «دوربینهای امنیتی خانگی موجود زیاد پیشرفته نیستند، اگر چیزی حرکت کند معلوم نیست انسان یا شیء است، کودک شما یا شخص دیگری است زیرا دقت دوربین ها پایین است با هر حرکت یا تغییر نور مدام به شما هشدار می دهند. اگر سرکار باشید، با این دوربین های مجهز به فناوری تشخیص چهره می فهمید آیا بچه ها به خانه برگشته اند یا غریبه ای در خانه است.»

دوربین هوشمند با یک برداشت کوتاه از چهره شخص، می تواند تصویر واضحی از او ترسیم کند. دارنده دوربین هم می تواند به دلخواه، نمایه یا پروفایل همراه با نام و توضیحات به آن تصویر اضافه کند. دوربین به فناوری ال ای دی مادون قرمز برای دید شب، و زاویه دید ۱۳۰ درجه مجهز است و برای برقراری ارتباط به وای فای خانگی نیاز دارد. محدودیت آن نداشتن صدا، برقراری ارتباط صوتی و فناوری کلاود یا ابر است.

مدیر بازاریابی شرکت می افزاید: «در این دوربین الگورتیم پیچیده تشخیص چهره وجود دارد. در واقع کار این الگوریتم ارايه یک تصویر ریاضی از صورت است. این بازتاب چهره ب

مطالب مرتبط