ربات‌های بیمارستانی ایرانی به یاری بیماران عفونی آمدند

به گزارش آردی نیوز و به نقل از ایسنا، یکی از شرکت های دانش بنیان از ۱۵ سال پیش با ساخت انواع پیشرفته ربات‌ها و اسلیپ‌ها فعالیت خود را آغاز کرده و توانست به یکی از تولیدکنندگان پیشرو و شناخته شده در زمینه اسلیپ رینگ، ربات توانبخشی، ربات متحرک، ربات کارتزین و غیره بدل شود.

این شرکت در زمینه پزشکی، طیف وسیعی از ربات‌های توانبخشی را برای بازو، مچ و پا طراحی و تولید کرده و در زمینه آکادمیک نیز، ربات‌های مختلفی مانند ربات کارتزین و ربات‌های تحقیقاتی و صنعتی را تولید کرده است.

 مجتبی علاقبندراد، مدیر عامل این شرکت، زمینه تحقیقات خود را طراحی دستگاه‌های خاص صنعتی و آزمایشگاهی دانست و گفت: در دهه‌های اخیر مطالعات و تحقیقات در زمینه فناوری ربات‌های هوشمند مورد توجه قرار گرفت و موفق به ساخت و طراحی ربات در سطوح مختلف شدیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی ادامه داد: عمده محصولات این شرکت، ربات سیار، ربات بازو، ربات های کارتزین، پرینتر الترونیک چاپی، ربات لیزر کلدینگ و ربات است.

به گفته وی این شرکت نماینده انحصاری شرکت‌های معتبر اروپایی و آسیایی مانند Quanser, Wayne Kerr, KMT, SVS و غیره است.

به گفته این فعال دانش‌بنیانی، محصولات حوزه رباتیک این شرکت شامل ربات‌های بازوی ۱ و ۳ متری، رباتهای کارتزین و ربات‌های سیار برای سرویس‌دهی به بیماران عفونی در بیمارستان‌ها می‌شود.

راد اضافه کرد: در حوزه الکترونیک چاپی هم با توجه به اینکه این صنعت یک صنعت نوظهور در جهان است، این شرکت محصولات متعددی را در سبد کالای خود قرار داده است. در حال حاضر هم بر روی تولید محصولات مرتبط با انواع گرمکن‎های منعطف اعم از گرمکن لباس، گرمکن صندلی و … متمرکز است.

بنا به گفته مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، یکی از محصولاتشان که «ربات پزشکی کیوان لایف بات» است به کشور قطر صادر شده است و برای ادامه روند صادراتی خود با کشورهای کره و آلمان نیز مذاکراتی کرده‌اند. البته سال ۹۹ هم انواع گرمکن‌های تولیدی خود را به کشور روسیه ارسال می‌کنند.