سامسونگ رسما پشتیبانی گلکسی اس ۱۰ از بیت کوین و اتریوم را اعلام کرد

گلکسی اس ۱۰ (Galaxy S10)، سری جدید گوشی‌های سامسونگ، غول فناوری کره‌ای، کیف پولی کاربردی برای اتریوم (ETH)، بیت کوین (BTC) و دو توکن دیگر خواهد داشت. یک مقام مسئول سامسونگ در کنگره جهانی موبایل در ۲۵ فوریه (۶ اسفند) در اسپانیا در رابطه با ویژگی‌های جدید این گوشی صحبت کرده است.

سامسونگ در ارائه و معرفی خود، از چندین پروژه‌ اجرا شده روی این گوشی هوشمند مرتبط با ارز دیجیتال و بلاک چین، مانند پشتیبانی از بیت کوین، اتریوم، توکن COSMEE و توکن انجین (ENJ) رونمایی کرد. COSMEE، یک نرم‌افزار بلاک چین فعال غیرمتمرکز تلفن همراه (DApp) است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند توکن آن، یعنی COSM را به دست آورند و خرج کنند. انجین یک کیف پول ارز دیجیتال است که طبق گزارش‌ها بر روی گلکسی اس ۱۰جدید نصب خواهد شد.

سامسونگ رسما پشتیبانی گلکسی اس 10 از بیت کوین و اتریوم را اعلام کرد

COSMEE مدعی شده است که سامسونگ او را به عنوان DApp پشتیبانی شده روی گوشی هوشمند آینده خود انتخاب کرده است؛ در حالی که انجین می‌تواند برای ارسال و دریافت توکن ERC-20 و ارز دیجیتال بازی ERC-1155 مورد استفاده قرار گیرد.

گزارش‌های متفاوتی خبر از یکپارچگی بلاک چین و ارز دیجیتال در گوشی جدید سامسونگ داده‌اند. در دسامبر ۲۰۱۸، سامسونگ ایده یک کیف پول ارز دیجیتال یکپارچه را رد کرد و آن را یک شایعه خواند. در ژانویه افشای تصاویری از گوشی هوشمند جدید، نشان داد که گلکسی اس ۱۰ از کیف پول اتریوم پشتیبانی خواهد کرد.

اوایل امروز، گوشی هوشمند بلاک چین محور Exodus که توسط غول تجهیزات الکترونیکی مصرفی، یعنی HTC، تولید شده است؛ اعلام کرده که با مرورگر اپرا همکاری کرده و  پشتیبانی از چند DApp را نیز اضافه کرده است. این شرکت خبر از  پشتیبانی از DAppهای Etheremon و Decentraland داده است، و در حال حاضر نیز این گوشی هوشمند از DApp تایوانی به نام Numbers پشتیبانی می‌کند.

مطالب مرتبط