طرح جدید آزمایشی خودروهای خودرانش فورد

شرکت خودروسازی فورد بخشی از نسخه خودروهای خودرانش را روانه بازار میامی در ایالات متحده کرد تا بسته ها و مرسولات مختلف را تحویل دهد. گروه خودروسازی فورد نیز مانند بسیاری دیگر از خودروسازان، در حال توسعه فناوری خودروهای خودران است. اما این گروه تصمیم گرفته خودروهای خودرانش را به طور آزمایشی برای تحویل مرسولات پستی روانه خانه ها کند.

شرکت فورد  در یک پست وبلاگی می گوید؛ این وسایل حمل و نقل “خود ران” را به شکل آزمایشی ابتدا روانه میامی می کند و سپس به دیگر شهرها خواهد فرستاد.

این سرویس پستی خودران،می تواند انواع مرسولات را در خود جای دهد.برای مثال از پوشاک خریداری شده از فروشگاه های مختلف تا یک جعبه پیتزا را می توان با کمک این خودروهای خودران جا به جا کرد.

اما این سرویس چگونه کار می کند؟ ابتدا کاربر یک پیام متنی ارسال می کند، سپس دستور تحویل کالا و موقعیت مکانی خود را به سیستم ارسال می کند. در نهایت نیز سرویس سفارش داده شده را دریافت می کند.البته جالب است بدانید این سرویس مجز به یک راننده آموش دیده است که برای مواقع مهم و حساس همیشه در ماشین حضور دارد. اما فورد وعده داده که اصل کار بر دوش سیستم خودران خواهد بود.

فورد قبلا برنامه مشابهی را در بازارهای مختلف برای تحویل پیتزا آغاز کرده بود.به نظر شما این سیستم تا چه حد جذاب است؟ آیا می توان با کمک این نوع سرویس های خودران همه سفارشات و خرید روزانه را سر و سامان داد؟

مطالب مرتبط