فوجی فیلم، دوربین بدون آینه X-T3 با بهبودهای فراوان نسبت به نسل قبل

ماه جاری میلادی، ماهی رویایی برای طرفداران دوربین های بدون آینه خواهد بود. فارغ از رونمایی احتمالی از نخستین دوربین فول فریم و بدون آینه پاناسونیک تا پایان ماه سپتامبر، کمپانی فوجی فیلم هم از دوربین بدون آینه X-T3 رونمایی کرده که امکاناتی فوق العاده را در ازای قیمتی معقول در اختیارتان می گذارد. برخلاف کمپانی هایی مانند کانن یا نیکون، فوجی فیلم اهمیت چندانی به فول فریم بودن دوربین هایش نمی دهد و به همین خاطر، دوربین X-T3 و سنسور ASP-C و 26.1 مگاپیکسلی اش بیشتر همچون مدلی ارتقایافته از دوربین X-T2 می مانند تا سیستمی کاملاً جدید و متفاوت.

دوربین بدون آینه فوجی فیلم X-T3

به گزارش آردی نیوز به نقل از دیجایتو، مهم ترین تغییرات به وجود آمده در دوربین X-T3 را می توان در سنسور نسل چهارمی X-Trans CMOS 4، پردازنده سیگنال تصویر X-Processor 4، عملکرد شدیداً بهبود یافته فوکوس خودکار و فوکوس بسیار بزرگتر روی ویدیوهای باکیفیت جستجو کرد. فوجی فیلم می گوید این نخستین دوربین بدون آینه APS-C به شمار می رود که قادر به فیلم برداری 10 بیتی 4K با نرخ 60 فریم است.

اما احتمالاً مهم ترین مشخصه X-T3، برطرف سازی مشکلاتی باشد که X-T2 برای کاربران به وجود می آورد؛ مشکلاتی مانند نبود نمایشگر لمسی پشتی و جک هدفون برای پایش صدا به هنگام فیلم برداری. پیش از این و در دوران دوربین X-T2 برای دستیابی به جک هدفون باید یکی از گریپ های باتری فوجی فیلم را خریداری می کردید که هزینه اضافی 300 الی 400 دلاری روی دستتان می گذاشت.

همین تغییرات برای ترغیب مشتریان به ارتقای دوربین X-T2 خود کافی است اما فوجی فیلم اضافه می کند که پردازنده چهار هسته ای جدیدش به X-T3 اجازه می دهد تا با سرعت 1.5 برابر بیشتر از X-T2 قادر به فوکوس مجدد و سنجش نور باشد. ضمناً فوکوس خودکار پایشگر چشم فوجی فیلم هم از بهبودهایی برخوردار شده و از فوکوس خودکار مداوم پشتیبانی می کند تا پایش سوژه های متحرک راحت تر باشد؛ آن هم در حالی که نرخ تصویربرداری پی در پی 11 فریم X-T2 کماکان به قوت خود باقیست.

دوربین فوجی فیلم X-T3 قرار است تا دو هفته دیگر و از روز بیستم سپتامبر روانه بازار شود. با قیمت پایه 1500 دلار، X-T3 بین 500 الی 700 دلار از دوربین های رقبایی مانند سونی، نیکون و کانن ارزان قیمت تر است. گفتنی است که کیت مخصوص این دوربین همراه با لنزهای 18 الی 55 میلی متری نیز با قیمت 1900 دلار عرضه می شود.

مطالب مرتبط