لباس‌های نظامی با قدرت شارژ ابزار الکتریکی

“وزارت امنیت میهنی آمریکا” قصد دارد سربازان خط مقدم را به لباس‌هایی با قدرت شارژ ابزار الکتریکی مجهز کند.

به گزارش آردی نیوز و به نقل از دیفنس‌وان، “وزارت امنیت سرزمینی آمریکا” (DHS) در نظر دارد لباس‌ سربازان خط مقدم را به توانایی تولید و ذخیره الکتریسیته مجهز کند.

این سازمان قصد دارد به سربازان، لباس‌هایی ارائه دهد که قابلیت شارژ رادیو، حسگر و دیگر تجهیزات الکتریکی همراه آنها را داشته باشد.

اداره علم و فناوری این سازمان اعلام کرد که قراردادی به ارزش 200 هزار دلار با شرکت “پروتکت د فورس”(Protect the Force) بسته است تا پارچه‌هایی با قدرت تولید و ذخیره الکتریسیته ارائه دهد. سربازان خط مقدم و مجریان قانون با استفاده از این لباس می‌توانند حتی در خطوط مقدم میدان جنگ، ابزار الکتریکی خود را شارژ کنند.

“ملیسا هو”(Melissa Ho)، مدیر عامل “برنامه نوآوری‌ سیلیکون‌ولی”(SVIP) در بیانیه‌ای گفت: شاید فناوری پیشنهای شرکت “پروتکت د فورس” بتواند به عملکرد بهتر سربازان در شرایط ضروری منجر شود. یک منبع شارژ پوشیدنی و قابل حمل می‌تواند تجهیزات ایمنی و ابزار ارتباطی را شارژ و از آنها محافظت کند.

این شرکت قصد دارد یک پارچه فتوولتاییک ارائه دهد که عملکرد آن، کم و بیش به عملکرد یک پنل خورشیدی شبیه است و می‌تواند نور را به الکتریسیته تبدیل کند. وزارت امنیت سرزمینی آمریکا، نهایتا از این پارچه، به عنوان یک منبع بادوام تامین انرژی استفاده خواهد کرد.

در بیانیه مقامات این سازمان آمده است: با افزایش استفاده سربازان خط مقدم از ابزار ارتباطی، هشداردهنده‌های موقعیتی و تجهیزات فنی، نیاز به منابع انرژی نیز بالا می‌رود. از آنجا که این سربازان، همیشه بار سنگینی از تجهیزات مورد نیاز را با خود حمل می‌کنند، منابع انرژی پیشین، پاسخگو نیستند و باید از منابع جدیدی استفاده شود. /ایسنا

مطالب مرتبط