نایک از تولید یک کفش کتانی خبر داد که خودش بندش را می‌بندد!

شرکت نایک یک کفش کتانی تولید کرده است که به گوشی هوشمند متصل و با استفاده از آن کنترل می‌شود. شرکت “نایک”(Nike) در هفته جاری از تولید یک کفش کتانی خبر داد که خودش بندش را می‌بندد و با استفاده از گوشی هوشمند کنترل می‌شود.

در ماه مارس گذشته میلادی بود که Nike از کفش HyperAdapt 1.0 و قابلیت بسته شدن خودکار بندهای آن رونمایی کرد. حالا این کمپانی به صورت رسمی تاریخ عرضه این کفش ها هوشمند به بازار را اعلام کرده است.

البته در سال ۲۰۱۶، این کفش با عنوان ” HyperAdapt ۱.۰” به تولید رسیده بود که حال دچار تغییراتی شده و می‌تواند به گوشی وصل شود.

کمپانی نایک در در مصاحبه با وب سایت Wires توضیح داده که برای دستیابی به تکنولوژی بسته شدن خودکار بندهای HyperAdapt 1.0 از سنسور، باتری، موتور و سیستم کابلی استفاده است. وقتی که شما پای خود را در کفش قرار دهید، کابل به صورت خودکار جمع می شود و به کمک الگوریتمی براساس معادله فشار، بهترین شرایط برای سفتی کفش را شناسایی می کند؛ با این حال گزینه ای برای تنظیم دستی میزان فشار نیز در نظر گرفته شده است.

نایک همچنین ویدئوهایی را منتشر کرده است که در آنها، بازیکنان لیگ “NBA “این کفش که “HyperAdapts” نام دارد را به پا کرده‌اند و از آن ابراز خرسندی کردند. انتظار می‌رود که قیمت این کفش تنها ۳۵۰ دلار باشد و قرار است آینده ورزش بسکتبال با این کتانی دچار تحول شود.

در ابتدا گفته شده بود که قیمت این کفش ۷۲۰ دلار خواهد بود. ورزشکارانی که این کفش را امتحان کردند، آن را راحت، خارق‌العاده و عجیب دانستند.

البته هنوز نایک از این کفش رونمایی نکرده است و ظاهر آن دقیقا مشخص نیست. این کفش کتانی فردا رونمایی خواهد شد./ ایسنا

مطالب مرتبط