نسل آینده بنتلی کانتیننتال GT

نسل آینده بنتلی کانتیننتال GT الکتریکی خواهد بود

به گزارش آردی نیوز، هالمارک در مصاحبه با بلومبرگ گفته است: جدیداً در تصمیم برای خرید یک خودرو تصمیم دیگری نیز دخیل شده که آن‌هم ارزش‌های اخلاقی است.

 او می‌گوید جنبه دوستدار محیط‌زیست بودن خودروها در میان خریداران به حدی پررنگ شده که قبلاً برنامه‌ریزی تولید کمپانی برای ۲۰ سال آینده را تحت تأثیر قرار داده است.

اگرچه بنتلی ماه پیش اولین خودروی پلاگین هیبرید خود را معرفی کرده اما محصولات بیشتری در راه بوده و مدیرعامل کمپانی می‌گوید تمامی خودروهای بنتلی تا سال ۲۰۲۵ دارای قوای محرکه الکتریکی شده خواهند بود. احتمالاً بسیاری از این محصولات با قوای محرکه هیبریدی بنتایگا عرضه خواهند شد. قلب تپنده بنتایگا از یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو و یک واحد الکتریکی و باتری تشکیل شده و کراس اوور لوکس بنتلی را قادر می‌سازند ۵۰ کیلومتر در حالت الکتریکی حرکت کند.

بنتلی از ایده تولید محصولات الکتریکی حمایت کرده و در این رابطه کانسپت EXP 12 Speed 6e را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرده است. هالمارک می‌گوید کمپانی بنتلی شاید نسخه الکتریکی از کانتیننتال GT را در یکی دو سال آینده معرفی نکند اما تأیید کرده نسل بعدی این خودرو با قوای محرکه الکتریکی در دسترس خواهد بود. او گفته است: ما قبلاً می‌دانستیم که نسل بعدی این خودرو قوای محرکه الکتریکی خواهد داشت.

هالمارک از اشاره به جزئیات بیشتر خودداری کرده اما گفته این خودرو دارای مزیت‌های اخلاقی و زیست‌محیطی بیشتری خواهد بود. او همچنین به این نکته اشاره کرده که اگر بنتلی محصولات الکتریکی عرضه نکند از نظر مشتریان بالقوه بسیار عقب خواهد ماند.

اگر اخبار منتشر شده صحیح باشند، نسل بعدی کانتیننتال GT الکتریکی تغییر بزرگی برای بنتلی خواهد بود زیرا نسل فعلی این خودرو از پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶ لیتری با قدرت ۶۳۵ اسب بخار و گشتاور ۹۰۰ نیوتون متر استفاده می‌کند.