هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری / تیرماه 1397

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری / 14 تا 16 تیرماه 1397

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری به همت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 14 تا 16 تیرماه 1397 در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می شود.
به گزارش آردی نیوز از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به رشد سریع جمعیت و تمرکز آن در شهرها در سراسر جهان و بزرگ‌تر شدن شهرها و بروز مشکلات و معضلات ناشی از آن، اهمیت روزافزون استفاده از فناوری در مدیریت شهر و همزمان، پیشرفت فناوری‌ها و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظهور اینترنت اشیاء و تأثیر آن بر حوزه خدمات، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری INOTEX 2018 موضوع «شهر هوشمند» را هدف‌گذاری کرده و شعار «شهر هوشمند؛ زندگی هوشمند» برای خود انتخاب کرده است.
بر این اساس در هفتمین دوره نمایشگاه، برنامه های متنوعی برای معرفی فناوری ها و نوآوری های مرتبط با شهر هوشمند در نظر گرفته شده است که از این جمله می توان به چهارمین نشست شبکه سازی نوآوری نیز با حضور اندیشمندان و صاحبنظران این حوزه از کشورهای مختلف و همچنین نشست شهرداری های کلان شهرهای ایران اشاره کرد.
اجزای نشست شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران شامل استفاده کنندگان و بهره برداران فناوری و نیز ارائه کنندگان فناوری و نوآوری هستند.
استفاده کنندگان و بهره برداران فناوری در این نشست از شهرداری ها، وزارت راه و شهرسازی، سازمان عمران شهرهای جدید، شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی شرکت می کنند. یکی از انگیزه های اصلی این سازمانها، آشنایی با بروزترین فناوری های هوشمندسازی و هم افزایی با یکدیگر برای یافتن راه حل مشکلات توسعه شهری و زیرساخت ها است.
ارائه کنندگان فناوری و نوآوری؛ شرکتهای فناور، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، نوآوران و مخترعین و استارتاپ ها با تکیه بر شناخت خود از معضلات کلان شهرها به ارائه راه حل ها و فناوری های خود به منظور غلبه بر این معضلات خواهند پرداخت و از نزدیک توانمندی های خود را به گروه اول عرضه خواهند کرد.
با توجه به اولویت های توسعه شهری در ایران، محورهای این نشست حمل و نقل هوشمند (Smart Mobility)، مدیریت هوشمند انرژی؛ محیط و محل زندگی هوشمند (Smart Environment & Smart Home)است. ثبت نام در این نشست به زودی آغاز می شود.
مطالب مرتبط