گچ گیری دست با پرینتر سه بعدی

گچ گیری دست با پرینتر سه بعدی

هر کس که یکبار هم دستش را گچ گرفته باشد میداند اینکه گچ چه اندازه فیت دست باشد تا چه حد مهم است. حالا افکار به این سمت میرود که با استفاده از تکنولوژی جدید پرینتر سه بعدی میتوان گچ مناسبی برای دست تهیه کرد به طوری که دقیقا قالب و انداز آن باشد.

به گزارش آردی نیوز، یک قالب مشبک ساده، می تواند جایگزین گچ سنگین شکسته بندی باشد. پس از شکستگی، تنها درد نیست که بیمار را آزاد می دهد بلکه سنگینی، بسته بودن و بی هوایی درون آن حمام رفتن و هر نوع حرکتی را غیرممکن و یا دشوار می کند. یک کارشناس «آی تی» اهل مجارستان با معرفی این روش می گوید این ابزار با تکامل و پیشرفت می تواند در بیمارستانها و کلینیکها مورد استفاده قرار گیرد.

میکلوش مولنار، مدیر شرکت «آدیتس» (ADITES) می گوید: «این اختراع من نیست، سازه پیشتر اختراع شده بود ولی تا به حال پیشرفتی در آن داده نشده است. ایده من برای استفاده از آن متفاوت است. برای من یک مدل است و فرآیندی برای تکامل آن پیدا کرده ام.»

4186

پزشک مسئول بخش فوریت های بیمارستان بوداپست از ایده میکلوش حمایت کرده است. او می گوید این شیوه برای بیماران بهتر است و با فناوری مدرن در کمتر از یکساعت می توان با چاپگر سه بعدی این وسیله کمک پزشکی را به بهای ۵۰ تا ۱۰۰ یورو تهیه کرد. دکتر فرنش توث اضافه می کند: «این شیوه می تواند در موارد مختلف بستن و ثابت نگه داشتن طولانی مدت استفاده شود. این موارد می تواند شامل هر دلیل پزشکی از جمله آسیب ناشی از سانحه یا بیماری باشد. در هر شرایطی که به یک وسیله کمک پزشکی با قابلیت نفوذ هوا و راحت احتیاج داشته باشد، حتی در مواردی که استخوان از جای خود در آمده باشد این شیوه کاربرد دارد.»

با توجه به گران بودن دستگاه های ضروری ساخت ابزار، این گروه نیاز به سرمایه گذاری دارد. میکلوش می گوید پس از انجام مراحل آزمایشی این شیوه تا دو سال دیگر در بیمارستان ها قابل استفاده خوهد بود.

نتیجه تصویری برای گچ دست با پرینتر سه بعدی

مطالب مرتبط