رونمایی از طرح مفهومی پهپاد مافوق صوت

به گزارش پایگاه خبری تحقیق و توسعه و به نقل از آی‌ای، شرکت هوافضای “کلی ایرواسپیس”(Kelley Aerospace) به شکل رسمی از طراحی مفهومی هواپیمای بدون سرنشین جنگی مافوق صوت خود(UCAV) موسوم به “عقاب سیاه”(Black Eagle) رونمایی کرد. طراحی این پهپاد از دسامبر سال ۲۰۲۰ شروع شده و این شرکت می‌گوید حالا با رونمایی از طراحی مفهومی آن، تاکنون ۱۰۰ پیش‌سفارش برای آن دریافت کرده است.
شرکت سازنده می‌گوید، “عقاب سیاه” اولین پهپاد مافوق صوت جهان است که به صورت خودران پرواز می‌کند که آن را به یک پهپاد جنگی مهیب تبدیل می‌کند.
این هواپیما دارای “مونوکوک”(monocoque) به معنای تک پوسته یا پوسته کاملا یکدست ساخته شده از فیبر کربن است. فیبر کربن باعث می‌شود تا این پهپاد بتواند بیش از ۴۸۰۰ کیلومتر با حداکثر وزن ۱۶ هزار ۸۰۰ کیلوگرم پرواز کند.
شرکت سازنده در بیانیه‌ای نوشت: این پهپاد برای رادار گریزی و عدم تشخیص توسط رادارهای مادون قرمز طراحی شده است. ساخت”عقاب سیاه” با فیبر کربن و طراحی مونوکوک آن، آن را به پهپادی قدرتمند و با مقاومت بالا تبدیل کرده است.
تخمین زده می‌شود که قیمت “عقاب سیاه” حداقل ۹ میلیون دلار و حداکثر ۱۶ میلیون دلار باشد.
این شرکت خاطرنشان می‌کند که این پهپاد مافوق صوت چند منظوره برای انجام مأموریت‌های پر خطر طراحی شده است و لزوماً نیازی به بازگشت به خانه ندارد.
Kelley_Arrow_Models
در عین حال “عقاب سیاه” به عنوان پایدارترین پهپاد موجود در بازار امروز توصیف می‌شود. این پهپاد قادر است طیف وسیعی از محموله‌ها را حمل و کنترل کند و برای دستیابی به هدف تعیین شده مجهز به چندین حسگر است.
این شرکت همچنین اعلام کرد که در حال کار بر روی یک جت تجاری مافوق صوت است و گزارش داده است که در حال حاضر دو نمونه اولیه در ایالات متحده و سوئد تحت آزمایش هستند.
Kelley_UAV
مطالب مرتبط