آئودی RS7 یک سدان لوکس و جذاب اسپرت است که می‌تواند عملکرد‌های خارق العاده‌ای داشته باشد

شرکت خودروسازی آلمانی آئودی Audi، اخیراً نسخه جدیدی از خودروی سدان Audi RS7 را رونمایی کرده است که با بهره گیری از یک پیشرانه قدرتمند 4.8 لیتری توئین توربوی 1050 اسب بخاری، قادر است در 2.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت و در 4.63 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر دست یابد.

به گزارش وبسایت motor1، آئودی RS7 یک سدان لوکس و جذاب اسپرت است که می‌تواند عملکرد‌های خارق العاده‌ای داشته باشد، اما برای برخی از دوستداران سرعت، این مدل هرگز یک گزینه قابل اعتنا نبوده است. همین امر سبب شده است تا شرکت سازنده آلمانی، در اقدامی جالب توجه تغییراتی در این خودرو اعمال کنند که مهمترین آن‌ها افزایش توان اسب بخار این خودرو به میزان دو برابر است. این بدان معناست که Audi RS7 جدید حالا بیش از 1000 اسب بخار قدرت دارد که می‌تواند هر ماجراجوی سرعتی را وسوسه کند. اما Audi RS7 جدید با توان بیش از 1000 اسب بخار چه ویژگی‌هایی می‌تواند داشته باشد؟ این پرسشی است که وبسایت Auditography با استفاده از یک فیلم می‌خواهد به آن پاسخ دهد.

با روشن شدن خودرو ما صدایی شبیه به مسلسل می‌شنویم، اما باید تأکید کرد که این صدای سریعترین آئودی RS7 است. با تشکر از اگزوز جریان آزاد MG Motorsport که با یک لوله تخلیه PowerDivison همراه است، آئودی RS7 باورنکردنی به نظر می‌رسد. در فرم موجود RS7 باید عملکرد عالی را با لوکس بودن متعادل کند، و در نهایت همین تعادل میان عملکرد و لوکس بودن است که باعث می‌شود این خودروی V8 جذابیت بالایی داشته باشد.

پیشرانه 4.8 لیتری توئین توربوی V8 که در این RS7 وجود دارد، شاهد تغییرات قابل توجهی بوده است. برای شروع، توربو شارژ‌های قبلی با نمونه Hybrid Turbos LM990 بزرگتر جایگزین شده اند. این توربوشارژها، اینترکولر‌های سفارشی PowerDivision را تأمین می‌کنند تا دمای ورودی را هنگام رانندگی در سرعت بالا، خنک نگه دارند. این بسته تنظیم کامل، قابلیت پیش بینی و کنترل دقیق عملکرد را تضمین می‌کند.

براساس گزارش‌های موجود، عملکرد خودرو حیرت انگیز است. آئودی ادعا می‌کند که RS7 جدید صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان 2.48 طی می‌کند و 100 تا 200 کیلومتر در ساعت را تنها در 4.63 ثانیه به دست می‌آورد. در حالی که این آئودی RS7 به نظر چندان لوکس نمی‌رسد یا عملکردی شبیه به اتومبیل‌های لوکس ندارد، با این وجود تمام ویژگی‌های عالی تکنولوژی و راحتی موجود را در خود جای داده است. این بدان معناست که مالک این خودرو می‌تواند بوگاتی شیرون را به چالش بکشد و در حالی که هزینه بسیار کمتری را برای خودرو متحمل شده است. همچنین کابین داخلی خودرو نیز حس یک خودرو آینده نگر را منتقل می‌کند.

منبع: فرارو

مطالب مرتبط