از پروژه «لوپ» ایلان ماسک چه می دانید ؟

در حال بازگشت از محل کار خود هستید؛ میان شهری مملو از ماشین که ناچارا هر روز باید دقایق محسوسی را در ترافیکهای ملال آور آن سپری کنید که ناگهان ایلان ماسک با چوب جادویش که نه، اما با تکنولوژی جدیدش وارد میدان می شود؛ به آینده خوش آمدید! به نظر می رسد اجرای ایده عبور از ترافیک به واسطه تونل های زیر زمینی که البته شاید بارها به ذهن شما نیز خطور کرده باشد، چندان هم دور از دسترس نیست. حتما تا به حال نام ایلان ماسک به گوشتان خورده است؛ کسی که او را با تسلا و اسپیس اکس (SpaceX) و خلاقیت هایش می شناسیم. اما بر اساس شواهد منتشر شده در توییتر او به زودی قرار است علاوه بر همه اینها “تونل ساز” نیز صدایش کنیم! چرا که او مدتی پیش، وقتی در خیابان در حال دست و پنجه نرم کردن با ترافیک بود اقدام به انتشار توییتی درباره خلق یک شرکت تونل سازی کرد

ایلان ماسک باز هم یک شگفتی جدید برای علاقه مندان به دنیای فناوری دارد. او با همکاری شرکت بورینگ یک امکان بی نظیر برای مسافران درون شهری ایجاد خواهد کرد.

به گزارش آردی نیوز، طی روزهای گذشته مشخص شد که ایلان ماسک یک پروژه قطار سریع السیر را برای اهالی شیکاگو در چنته دارد.اما به نظر می رسد این، پایان شگفتی سازی های ایلان ماسک نیست. چرا که شرکت او  قصد دارد افزون بر دور زدن ترافیک توسط خودروها و رساندن مسافران به فرودگاه ها در اسرع وقت، یک حرکت جذاب دیگر را نیز امتحان کند.

همانطور که می دانیم یکی از نخستین ایده های اولیه برای راه اندازی هایپرلوپ ها ، تونل های زیرزمینی و مسیرهای پر سرعت به تردد خودروها و به عبارتی گذشتن از ترافیک روی زمین مرتبط می شد، اما به نظر می رسد این،  فقط مقدمه ای بر تصمیمات ایلان ماسک است.

اکنون ماسک و شرکت بورینگ به این نتیجه رسیده اند که شبکه ای زیر زمینی به نام “لوپ” را راه اندازی کنند که  نه تنها اتومبیل ها، بلکه پیاده ها و دوچرخه سواران  را در زیر زمین های  لس آنجلس با استفاده از سیستم های پر سرعت جا به جا کند.

درواقع به نظر می رسد پروژه شیکاگو اولین مرحله  آزمایشی  از سیستم جدید ایلان ماسک باشد. پروژه ای که حداقل 16 مسافرو  وسایل نقلیه الکتریکی را در زیر زمین با سرعت 100 مایل در ساعت(161 کیلومتر در ساعت) حمل خواهد کرد. .

مطالب مرتبط