الگوریتمی که جای پارک را نشان‌ می‌دهد

یک دانشجوی هندی که در آمریکا است، یک الگوریتم ساخته است که می‌تواند فضاهای خالی برای پارکینگ را تشخیص دهد. امروزه با پیشرفت فناوری، ترافیک و کمبود جای پارک به یکی از مشکلات جوامع بشری تبدیل شده است. در این راستا، یک دانشجوی هندی که هم‌اکنون مشغول تحصیل در دانشگاه “آلاباما” در “هانتسویل است، مشکل پیدا کردن جای پارک را حل کرده و الگوریتمی ساخته است که می‌تواند این مشکل را مرتفع سازد.

این الگوریتم می‌تواند برای پارک ماشین‌ها، جای پارک پیدا کند و موجب صرفه‌جویی در پول و زمان رانندگان شود.”سای نیخیل” به دلیل طراحی این الگوریتم موفق به کسب رتبه دوم در رقابت‌های علم و فناوری “اوپن هاوس”(Open House) امسال شد.

نتیجه تصویری برای الگوریتم جای پارک

الگوریتم ساخت سای بر تجزیه و تحلیل “کلان‌ داده‌ها” و تکنیک “یادگیری عمیق” متکی است تا رانندگان را مستقیما به سمت یک جای پارک خالی هدایت کند. “یادگیری عمیق” یک زیرشاخه از “یادگیری ماشینی” و بر مبنای مجموعه‌ای از الگوریتم‌ها است که در تلاش است مفاهیم انتزاعی سطح بالا در دادگان را مدل نمایند.

تجزیه و تحلیل “کلان داده‌ها” فرآیندی پیچیده برای بررسی داده‌هایی متنوع و گسترده است که به کشف اطلاعات می‌پردازد. با استفاده از این الگوریتم، زمانی‌که راننده وارد محوطه پارکینگ شد، بلافاصله جای پارک خود را پیدا می‌کند.

سای در نظر داشت به رغم اپلیکشین‌های کنونی، راهی پیدا کند که به خرید، نصب و نگهداری حسگرهای گران قیمت نیاز نداشته باشد. سای امیدوار است که یک اپلیکیشن موبایل توسعه دهد که “اینستا پارک”( InstaPark) نام داشته باشد و با استفاده از “جی‌.پی‌.اس” گوشی جای پارک آزاد و اشغال شده را مشخص کند

مطالب مرتبط