تولید تراشه‌های رایانه‌ای با استفاده از اسکلت سلولی

گروهی از پژوهشگران راهی برای تولید تراشه‌های رایانه‌ای با استفاده از ” اسکلت سلولی” پیدا کرده‌اند و امیدوارند در آینده این روش مورد استفاده قرار گیرد. گروهی از دانشمندان معتقدند در آینده رایانه‌هایی تولید خواهد شد که از رایانه‌های فعلی کوچک‌تر بوده و با استفاده از اسکلت‌های سلولی کوچکی ساخته می‌شوند که سلول‌های ما را در کنار یکدیگر قرار می‌دهند.این گروه از محققان راهی اختراع کرده‌اند که با استفاده از” اسکلت سلولی” تراشه‌های رایانه‌ای ساخته خواهد شد.

” اسکلت سلولی” ساختاری است که به مانند داربست یا استخوان‌بندی برای سلول است و در سیتوپلاسم قرار دارد و از پروتئین‌های گوناگونی از جمله “توبولار” و “فیلامنتی” ساخته شده‌است.

اسکلت سلولی در همهٔ سلول‌ها یافت می‌شود. محققان مدعی شدند، از دهه ۱۹۸۰ میلادی، رایانه‌ها با استفاده از تراشه‌های سیلیکونی ساخته شده‌اند که در آینده‌ای نزدیک قابل استفاده خواهند بود.

محققان می‌گویند، سیگنال‌های رایانه‌ای می‌توانند از طریق دو پروتئین به نام‌های “اکتین” و “توبولین” ارسال شوند. این پروتئین‌ها اطلاعات را با استفاده از حرکات اتم‌ها و الکترون‌ها درسراسر سلول‌های بدن ارسال می کنند.

دانشمندان نیز می‌توانند این سیگنال‌ها را دستخوش تغییراتی کنند تا محسابات اولیه رایانه‌ای اجرا شود. بر اساس مدل ارائه شده توسط این تیم تحقیقاتی، این سیگنال‌ها می‌توانند برای تولید “دروازه منطقی” مورد استفاده قرار گیرند.

“دروازه منطقی” یکی از واحدهای اساسی برای تولید رایانه‌های دیجیتالی است. در سیگنال دیجیتال، “دروازه منطقی” روی یک یا دو ورودی منطقی عملیات منطقی انجام می‌دهد و سرانجام یک خروجی منطقی را تولید می‌کند. دستگاه‌های ” اسکلت سلولی” می‌توانند سیگنال‌ها را بهتر پردازش کنند و راحت‌تر نیز هستند. این تراشه‌ها می‌توانند نسل جدیدی از محاسبات را به ارمغان آورند.

مطالب مرتبط