جست‌وجو در اینترنت، گوش دادن به موسیقی و ارسال ایمیل برای افراد ناتوان با سیستم BrainGate2

سیستم “BrainGate2” می‌تواند افراد فلج را قادر سازد که به جست‌وجو در اینترنت، گوش دادن به موسیقی و ارسال ایمبل بپردازند. محققان موفق به تولید یک سیستم الکترودی شدند که موسوم به “BrainGate2” است و می‌تواند صحبت‌های افراد فلج را به متن تبدیل کند. این سیستم سه فرد را که از گردن به پایین فلج بودند، قادر ساخت که با استفاده از یک تبلت به دوستان خود پیام دهند، به اینترنت وصل شوند و موسیقی بشنوند. این سیستم می‌تواند در زندگی افرادی که به بیماری‌های عصبی مبتلا هستند و یا در نخاع خود دچار آسیب شده‌اند تاثیر عمده‌ای بگذارد.

به گزارش آردی نیوز به نقل از ایسنا،  “BrainGate2” از آرایش میکروالکترودهایی استفاده می‌کند که در زمان واقعی در مغز کاشته می‌شوند.  زمانی‌که عضوی از بدن قصد حرکت داشته باشد،سیگنال‌های عصبی رمزگشایی می‌شوند.

در قشر حرکتی مغز سه فردی که در آزمایشات بالینی این سیستم شرکت کردند، نیز شبکه‌های الکترودی کاشته شد. این قشر حرکتی به کنترل حرکات بدن کمک می کند و سپس حرکت فرد در صفحه نمایش سیستم به نمایش گذاشته می‌شود.

این الگوها سپس به یک موس مجازی ارسال می‌شود. این موس به صورت بی‌سیم به تبلت متصل است.

با استفاده از این سیستم افراد مورد آزمایش توانستند برخی از کارهای معمول دیجیتالی را انجام دهند و به وب‌گردی و ارسال ایمیل بپردازند.

در این آزمایش یکی از شرکت‌کنندگان قادر به سفارش آنلاین غذا بود و دیگری توانست به نواختن پیانو دیجیتالی بپردازد.

این سیستم همچنین به دونفر از شرکت‌کنندگان آزمایش اجازه داد که در زمان واقعی با یکدیگر “چت” کنند.

مطالب مرتبط