جوراب هوشمند / فناوری در خدمت فیزیوتراپی

جوراب هوشمند / فناوری در خدمت فیزیوتراپی

بسیاری از افراد دچار معلولیت به دلیل سختی در جلسه‌های درمانی شرکت نمی‌کنند که فناوری جدید این مشکل را برای آن‌ها برطرف می‌کند.

به گزارش آردی نیوز به نقل از شفا آنلاین جورابی هوشمند مجهز به حسگر و اینترنت، می‌تواند برای درمان افراد دچار مصدومیت یا معلولیت به کار رود و به توان بخشی آن‌ها و گذراندن جلسه‌های درمانی در هر نقطه از دنیا کمک کند.

این جوراب با ارسال داده‌ها به تلفن همراه کاربربا استفاده از فناوری بلوتوث و درنهایت نمایش اطلاعات بر روی نمایشگر پزشک، امکان پیگیری روند درمان حتی از راه دور را امکان پذیر می‌کند.

این جوراب به نام (SoPhy) دارای سه حسگر است و می‌تواند نحوه تعادل فرد بیمار، میزان وزن بدن که برپا‌های خود وارد می‌کند و حتی سستی و تنبلی در انجام تمرین‌های درمانی را به پزشک نشان دهد.

فرد دچار مصدومیت یا معلولیت با پوشیدن جوراب مربوط به وضعیت بیماری خود، می‌تواند از راه دور تمرین‌های درمانی را با نظارت پزشک طی کند، این شیوه نوظهور درمانی به ویژه می‌تواند برای کمک به بیماران که در نواحی دورافتاده یا محروم زندگی می‌کنند و امکان حضور فیزیکی درجلسه‌های توان بخشی و دسترسی به فیزیوتراپ را ندارند بسیار اثربخش باشد.

این جوراب می‌تواند برای کمک به بیمارانی که دچار مصدومیت یا معلولیت در ناحیه پا و مشکل در حفظ تعادل هستند، اثرگذار باشد.
از جمله دیگر مزایای درمانی استفاده از جوراب هوشمند، امکان شناسایی دقیق مشکل بیمار، اندازه گیری فشار وارده به عضله و استخوان‌های کف پا و نیز تهیه الگوی مناسبی از کف پای هر بیمار به وسیله پزشکان است.
کارشناسان امیدوار هستند با استفاده از این فناوری جدید بتوانند به توان بخشی بسیاری از بیماران به ویژه کودکان مبتلا به معلولیت کمک کنند.

مطالب مرتبط