عجله اینتل برای تولید تراشه‌های 5G

اینتل نمی‌خواهد به شرکت “کوالکام” اجازه دهد تا یکه‌تازی‌اش در حوزه 5G را مدت طولانی ادامه دهد و به برنامه خود برای تولید مودم‌های 5G سرعت بخشیده است.

به گزارش آردی نیوز و به نقل از انگجت، شرکت فناوری اینتل قصد ندارد بگذارد شرکت کوالکام (Qualcomm) رهبری طولانی مدتی در حوزه تراشه‌های 5G داشته باشد.

این شرکت به برنامه تولید مودم 5G جدید خود موسوم به “XMM 8160” سرعت داده است. نسخه بیسیم آن اکنون برای عرضه در نیمه دوم سال 2019 برنامه‌ریزی شده و وعده داده شده که تا سرعت شش گیگابیت بر ثانیه را برای موبایل‌ها، رایانه‌های شخصی و پهنای باند خانه‌ها فراهم کند.

این مودم از LTE و فناوری‌های قبلی نیز پشتیبانی می‌کند، بنابراین سازندگان دستگاه‌های الکترونیکی نیازی به تعبیه جداگانه دو تراشه که نیاز به فضای اضافی دارد و کاهش عمر باتری را در پی دارد، ندارند.

نباید انتظار داشت که محصولات دارای این مودم به زودی ارائه شوند. در حالیکه تا اتمام ساخت این مودم تقریبا یک سال باقی مانده است، انتظار می‌رود اولین محصول تا نیمه اول سال 2020 معرفی نشود.

در حال حاضر، مشخص است که بسیاری از دستگاه‌های 5G که در سال 2019 معرفی خواهند شد، از تراشه کوالکام بهره خواهند برد. /ایسنا

مطالب مرتبط