فعالیت ربات ها درشرکت چینی بدون حتی یک کارمند انسان

ربات ها در آینده‌ای نزدیک به رقبایی جدی برای تصاحب شغل انسان‌ها تبدیل می‌شوند، زیرا آن‌ها بدون خطا و با سرعت بالاتری کار می‌کنند. شرکتی چینی در زمینه تجارت و فروش کالا برپایه تجارت الکترونیک (e-commerce) دارای انباری بزرگ برای نگهداری، بسته بندی و ارسال کالا به مشتریان است که درآن تنها ربات‌ها کار می‌کنند و تعداد نیرو‌های انسانی تقریبا صرف است.  این شرکت نزدیک به شهر شانگ‌های چین و دارای شبکه‌ای پیچیده و پیشرفته از ماشین آلات خودکار است که وظیفه‌های مختلفی ازجمله اسکن بسته تا حمل آن‌ها به کامیون‌های توزیع را انجام می‌دهند.

به گزارش آردی نیوز به نقل از ایران اکونومیست؛  تنها چهار کارمند انسانی به نظارت بر ربات‌های خودکار مشغول هستند، این شرکت همچنین شبکه‌ای از هواپیما‌های بدون سرنشین را برای انتقال هوایی کالای خود راه اندازی کرده است.  این غول بزرگ تجارت الکترونیک چینی، روزانه ۲۰۰ هزار سفارش راآماده و تحویل مشتریان می‌دهد.

مساحت فضای انبار حدود ۱۰۰ هزارمترمربع و عملکرد ربات‌ها درهربخش با بخش دیگر مجزاست. برای اجرای این پروژه دانشمندان از فناوری هوش مصنوعی برای ساخت ربات‌ها و شرح وظایف به آن‌ها استفاده کرده اند.

کارشناسان اعلام کرده اند وظایفی که ربات‌ها به سرعت انجام می‌دهند نیاز به استفاده از ۱۸۰ کارمند بخش انبار دارد که احتمال خطای انسانی در بین آن‌ها وجود دارد. این شرکت چینی رقبای بین المللی قدرتمندی، چون علی بابا (Alibaba)، آمازون (Amazon) و وال مارت (Walmart) دارد.

مقام‌های شرکت چینی اعلام کرده اند با توجه به افزایش نیاز مشتری‌ها و دریافت درخواست‌های بیشتر به سیستم‌های پیشرفته و هوشمند برای دریافت سفارش، تهیه کالا و ارسال آن (به طور کلی زنجیره تامین) نیاز است و به همین دلیل آن‌ها از ربات‌ها بهره می‌گیرند.

مطالب مرتبط