هفته دیجیتال ایران برای نخستین بار از هفدهم تا بیست و یکم آذرماه برگزار می شود

تحول دیجیتال با محور فناوری‌های تحول‌آفرین شامل مواردی همانند اینترنت اشیا، رایانش ابری، برنامه‌های کاربردی، رسانه‌های اجتماعی، واقعیت مجازی و افزوده، تحلیل داده، هوش مصنوعی و بلاک‌چین را دربرمی گیرد.

زمانی می‌توان مدعی تحول دیجیتالی شد که این فناوری‌ها بتواند مدل‌های کسب‌وکار، تجربه‌های ذینفعان (مانند مشتریان و کارکنان در سطح سازمانی و شهروندان در سطح ملی) و فرایندهای عملیاتی را به نحو مطلوب زیر و رو کند.

در همین پیوند، هفته دیجیتال برای نخستین بار در ایران برگزار می شود.دبه گزارش یکشنبه تارنمای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیر برگزاری رویداد هفته دیجیتال گفت: هدف ما ایجاد تحول دیجیتال در بخش های مختلف اقتصادی کشور است؛ زیرا تحول دیجیتال مختص یک صنعت نیست.

«مهدی روحانی نژاد» ادامه داد: نخستین روز برنامه یعنی شنبه هفدهم آذرماه «تحول دیجیتال و صنعت مخابرات ایران» نامگذاری شده است.

فعالان این بخش و اپراتورهای مخابراتی در این روز با مشارکت سازمان تنظیم مقررات نشستی برگزار می کنند تا استفاده از فناوری های جدید در صنعت مخابرات و چالش های پیش روی آن را بررسی و برنامه های آینده را بررسی کنند.

وی ارائه خدمات دیجیتالی را یکی دیگر از مباحث روز نخست هفته دیجیتال عنوان کرد که اپراتورها و شرکت های بانکی روش هایی مانند اینترنت اشیا را برای درآمدزایی و افزایش آن، تنوع سازی خدمات و کاهش هزینه های اپراتورها را بررسی می کنند.

به گفته وی، دوشنبه و سه شنبه هفته آتی، چهارمین همایش اینترنت اشیا در برج میلاد برگزار می شود و 20 کسب و کار نوپا (استارت آپ) از کل کشور محصولات خود را به نمایش می گذارند.

وی افزود: در این همایش موضوعاتی در زمینه کشاورزی، شهرهوشمند، انرژی، بیمه، پلیس هوشمند و کاربردهای فناوری فضایی به بحث گذاشته می شود و مدیران وزارت نیرو و مدیرعامل توانیر اقدام های این بخش برای جلوگیری از خاموشی و مسایل مرتبط با اینترنت اشیا را تشریح می کنند.

روحانی نژاد از برگزاری سمیناری با کمک پژوهشگاه علم و فناوری دانشگاه شریف و شرکت های بزرگ در یکشنبه و چهارشنبه هفته آتی خبر داد که به استارت آپ ها شیوه مشارکت با شرکت های بزرگ را آموزش می دهد.

وی افزود: در شرایط اقتصادی فعلی یکی از دغدغه های استارت آپ ها کمبود نقدینگی است و در این کارگاه به مدیران آنها آموزش داده می شود چگونه از طریق شرکت های بزرگ، توسعه خود را افزایش دهند.

منبع : https://digitalweek.ir

مطالب مرتبط