هفته پژوهش سال ۹۷ از ۲۴ تا ۳۰ آذرماه برگزار می شود

دبير ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نام‌گذاری ایام هفته پژوهش ادامه داد: شنبه ۲۴ آذر به‌عنوان پژوهش و فناوری مدرسه و دانشگاه است. زنگ پژوهش دریکی از مدارس تهران با حضور وزرای علوم و آموزش‌وپرورش به صدا در خواهد آمد. در استان‌ها نیز با حضور مسئولان استانی زنگ پژوهش در یکی از مدارس زده خواهد شد. برنامه دیگر این روز بازدید دانش‌آموزان از دانشگاه‌هاست و دانش‌آموزان می‌توانند به همراه خانواده خود از پارک‌ها، شرکت‌های فناور، استارت‌آپ‌ها، مرکز فناوری مستقر در دانشگاه‌ها بازدید می‌کنند.

وی اضافه کرد: یکشنبه ۲۵ آذر روز تجلیل از فناوران و فناوران حوزه پژوهش است، همچنین این روز به نام پژوهش و رسانه نامگذاری شده است، روابط عمومی وزارت علوم در حال برنامه‌ریزی در این زمینه است.

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم بیان کرد: دوشنبه ۲۶ آذر به نام پژوهش و فناوری و ارتباط با صنعت است. دفتر ارتباط با صنعت برنامه‌ریزی در این زمینه را انجام می‌دهد.

نیسی ادامه داد:‌ سه‌شنبه ۲۷ آذر به‌ عنوان وحدت حوزه و دانشگاه، پژوهش و علوم انسانی است. دانشگاه علامه طباطبائی به‌عنوان تنها دانشگاه تخصصی علوم انسانی در این روز نشستی درباره چالش‌های علوم انسانی برگزار می‌کند.

وی گفت: چهارشنبه ۲۸ آذر نیز به‌ عنوان پژوهش و فناوری – مسئولیت اجتماعی است که برنامه‌ای توسط انجمن‌های علمی وزارت علوم برگزار می‌شود. همچنین این روز به نام پژوهش و فناوری و تعاملات بین‌المللی است که برنامه‌ای با مشارکت دفتر همکاری‌های بین‌المللی در این زمینه برگزار می‌شود.

شعار: پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی
شنبه ۱۳۹۷/۹/۲۴: پژوهش، فناوری، مدرسه و دانشگاه
یکشنبه ۱۳۹۷/۹/۲۵: پژوهش، فناوری و رسانه
دوشنبه ۱۳۹۷/۹/۲۶: پژوهش، فناوری و چالش‌های ملی
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۹/۲۷: پژوهش، فناوری و علوم انسانی و هنر
چهارشنبه ۱۳۹۷/۹/۲۸: پژوهش، فناوری و مسئولیت‌های اجتماعی-پژوهش فناوری و تعاملات بین‌المللی
مطالب مرتبط