ورزش کارآمدتر با نخستین حسگر تنفسی جهان

ورزش کارآمدتر با نخستین حسگر تنفسی جهان

یک شرکت آمریکایی، نخستین حسگر تنفسی جهان را برای تحلیل تنفس ورزشکاران ابداع کرده است.

به گزارش آردی نیوز به نقل از دیجیتال ترندز، تنفس، یکی از پیچیده‌ترین عناصر در انواع ورزش‌ها، چه یوگا، چه دو ماراتن و یا حتی بدنسازی است.

امروزه، تمایل تولیدکنندگان ابزار پوشیدنی هوشمند، تولید حسگرهای پیشرفته ضربان قلب، شتاب‌سنج و ارتفاع‌سنج است. در هر حال، بسیاری از این ابزار، فاقد عناصری برای تحلیل تنفس هستند.

برای پاسخ به این کمبود، شرکت آمریکایی “زنسورز” (Zansors)، ابزار جدیدی موسوم به “رسپا” (Respa) ابداع کرده‌ که نخستین حسگر تنفسی جهان است.

این ابزار، یک تحلیل‌گر پیچیده است که در هنگام ورزش، الگوهای تنفسی را ردیابی می‌کند و برای کمک به ماندن در میزان مطلوب تنفس، هشدارهایی ارائه می‌دهد.

رسپا، مانند یک مربی کمک می‌کند که تمرینات یوگا را عمیق‌تر انجام دهید یا آموزش‌های ورزشی خود را به مرحله بعد منتقل کنید. اپلیکیشن همراه این ابزار، داده‌های مربوط را جمع می‌کند و تحلیلی از ورزش‌های انجام شده ارائه می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید هوشمندانه‌تر ورزش کنید و به اوج تناسب اندام برسید.

رسپا، چهار مدل متفاوت دارد که به این ترتیب هستند: “یوگای بهتر رسپا” (Respa Better Yoga)، “تناسب اندام گلچین شده رسپا” (Respa Elite Fitness)، “تناسب اندام رسپا” (Respa Fitness) و “مربی رسپا” (Respa Coach).

حسگر تنفسی، برای بهبود سلامت و تناسب اندام، مزایای بسیاری را در بر دارد. این حسگر، با جمع‌آوری صداهای حاصل از تنفس که از بینی و دهان منتشر می‌شوند، کار می‌کند. سپس، الگوریتم این محصول، داده‌های تنفسی جمع‌آوری شده را در زمان واقعی بررسی می‌کند.

یوگای بهتر رسپا، علاوه بر هشدارهای زمان واقعی، یک میکروفن خود تنظیم شونده و ورزش‌های تنفسی هدایت شده را در بر دارد.

تناسب اندام گلچین شده که تنفس را ردیابی می‌کند، یک میکروفن خود تنظیم و حسگر حرکت و ارتفاع دارد و هشدارهایی را در زمان واقعی ارائه می‌دهد.

تناسب اندام رسپا، طوری طراحی شده که استفاده از آن برای علاقمندان به تناسب اندام ساده‌تر باشد. این ابزار، میزان مطلوب سوخت کالری را ردیابی می‌کند و هشدارهای زمان واقعی و میکروفن خودتنظیم را شامل می‌شود.

مربی رسپا که برای مربیان طراحی شده، دارای یک میکروفن خود تنظیم، حسگر حرکت و ارتفاع و ردیاب تنفسی است.

پوشیدن این ابزار،  بسیار ساده است و همه آنها قابلیت شارژ بی‌سیم و اتصال با بلوتوث دارند.

در حال حاضر، دانشمندان شرکت زنسورز، در انتظار ثبت اختراع خود هستند.

مطالب مرتبط