پردازنده “اسنپ‌دراگون ۸۵۵ پلاس” معرفی شد

شرکت کوالکام که از بزرگترین سازندگان پردازنده در جهان است از پردازنده جدید خود موسوم به اسنپ‌دراگون ۸۵۵ پلاس رونمایی کرد که به طوراختصاصی برای بازی‌های رایانه‌ای و پشتیبانی از فناوری واقعیت مجازی ساخته شده است.

به گزارش آردی نیوز و به نقل از انگجت، شرکت کوالکام (Qualcomm) به رسم هر سال، پردازنده موبایل پرچمدار خود را به‌روزرسانی کرد و این می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران گوشی‌های اندرویدی باشد.

این شرکت بزرگ سازنده تراشه، پردازنده “اسنپ‌دراگون 855 پلاس”(Snapdragon 855 Plus) را معرفی کرده است که عملکرد مدل قبلی خود یعنی “اسنپ‌دراگون ۸۵۵” را فوق العاده بهبود می‌بخشد.

سی‌پی‌یو هشت هسته‌ای “کریو 485″(Kryo 485) این پردازنده اکنون به جای ۲.۸۴ گیگاهرتز تا ۲.۹۶ گیگاهرتز عمل می‌کند و گرافیک “آدرنو 640″(Adreno 640) در آن ۱۵ درصد افزایش سرعت را ارائه می‌دهد.

این‌ها جهش‌های فوق العاده‌ای به نظر نمی‌رسند اما کوالکام تعهد کرده است که این پردازنده برای انجام بازی‌های سنگین ایده‌آل است، جایی که عملکرد GPU مهم‌تر از اعداد اعلامی است.

این تغییرات همچنین “۸۵۵ پلاس” را برای تجربه واقعیت مجازی(VR)، واقعیت افزوده(AR) و هوش مصنوعی(AI) مفید کاربردی می‌کند.

البته این پردازنده یک تراشه رویایی برای 5G نیست، چرا که مودم داخلی آن نمی‌تواند بیش از LTE را اداره کند، بنابراین دستگاه‌های 5G هنوز نیاز به یک مودم X50 جداگانه برای رسیدن به سرعت نسل بعدی شبکه سلولی دارند.

گویا نیاز به انتظار زیادی برای عرضه “۸۵۵ پلاس” نیست. کوالکام انتظار دارد که دستگاه‌های جدید با این پردازنده در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ عرضه شوند. /ایسنا

مطالب مرتبط