پهپادهایی با توان دنبال کردن خودکار سوژه‌های متحرک

شرکت “دی‌جی‌آی”، از پهپادهای خود که قابلیت‌های جدیدی نسبت به نسخه ابتدایی دارند، رونمایی کرد.

به گزارش آردی نیوز و به نقل از دیجیتال ترندز، شرکت چینی “دی‌جی‌آی”(DJI) در اوایل ماه جاری، از ابداع دو پهپاد جدید رونمایی کرده است.

این دو پهپاد موسوم به “ماویک 2 پرو” (Mavic 2 Pro) و “ماویک 2 زوم” (Mavic 2 Zoom)، پیشرفته‌ترین پهپادهایی هستند که تاکنون در این شرکت تولید شده‌اند. این پهپادها به رغم اینکه قدرتی بیش از پیش دارند، از بسیاری جهات تقریبا به نسخه ابتدایی شبیه هستند؛ بنابراین برای مشخص شدن تفاوت‌ها باید مورد آزمایش قرار گیرند.

تمام ویژگی‌های دو پهپاد، به غیر از حمل دوربین، تقریبا شبیه به هم است؛ بنابراین هر ویژگی که به دوربین مرتبط نباشد، در مورد هر دو پهپاد صدق می‌کند.

این دو پهپاد از نظر ویژگی‌های مربوط به پرواز، پیشرفت خاصی نسبت به نسخه ابتدایی نداشته‌اند؛ به غیر از اینکه می‌توانند دو دقیقه بیشتر در آسمان بمانند و کمی سریع‌تر پرواز کنند. قابل توجه‌ترین پیشرفت نسخه‌های جدید، نرم‌افزار، توانایی حس کردن و دوربین‌های آنهاست.

پهپادهای ماویک 2، با فناوری ردیابی “ActiveTrack 2.0” شرکت دی‌جی‌آی کار می‌کنند که امکان دنبال کردن هر سوژه متحرک را به صورت خودکار با دقتی بیش از پیش برایشان فراهم می‌کند. به علاوه، هر دو پهپاد به سیستم “OcuSync 2.0” مجهز هستند که آخرین نسخه فناوری انتقال ویدئوی این شرکت است و امکان دیدن مناظر تحت پوشش پهپاد را برای کاربر فراهم می‌کند.

به گفته دی‌جی‌آی، این پهپادهای جدید، به سیستم حسگر محیطی پیشرفته مجهز هستند؛ در حالی که نسخه ابتدایی ماویک، تنها می‌توانست اشیای مقابل خود را تشخیص دهد.

ماویک 2 پرو، یکی از دوربین‌های پیچیده‌ شرکت “هاسلبلاد” (Hasselblad) و یک حسگر یک اینچی را با خود حمل می‌کند. ماویک 2 زوم نیز یک حسگر دارد و قابلیت بزرگنمایی آن، بین 24 میلی‌متر تا 48 میلی‌متر است.

ماویک 2 می‌تواند به مدت 29 دقیقه در شرایط مطلوب پرواز کند و به خاطر طراحی آیرودینامیک خود می‌تواند تا حداکثر 31 دقیقه در آسمان باقی بماند و هفت مایل در ساعت را به طور پیوسته طی کند.

نرم‌افزار هدایت این پهپادها، کاملا قابل اطمینان است و کاربر می‌تواند بدون مشکلات مربوط به کنترل، آن را به مقصد برساند. /ایسنا

مطالب مرتبط