افزایش کیفیت سرویس‌های مخابراتی

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اعلام شروع واگذاری سرویس بر بستر POTNدر استان تهران ویزد گفت: در راستای نوسازی و مدرن سازی شبکه‌های زیرساختی حوزه ارتباطات ثابت، ظرفیت انتقال شبکه در استان‌های تهران و یزد افزایش قابل‌توجهی یافته است.

به گزارش آردی نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران؛ سید مجید صدری ضمن اعلام مطلب فوق خاطرنشان کرد: این دو شبکه مشتمل بر 195 سایت بوده و ظرفیت بالغ‌ بر 16 ترا بیت بر ثانیه را در سمت سرویس به متقاضیان ثابت و سیار واگذار می‌کند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: انواع پورت‌های TDM و IP بـا ظرفیت‌های 100G/10G/1G/STMx/E1 در اين شبكه قابل‌واگذاری است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 110 سایت از این شبکه در دو استان مذکور راه‌اندازی و آماده واگذاری سرویس است.

مهندس سید مجید صدری ادامه داد: يكي از نكات كليدي اين پروژه ارائه انواع مختلفي از پورت‌های TDM و اترنت (ازجمله پورت‌های 100G باقابلیت لايه ٢) بر روی بستر انتقال براي متقاضيان (غالباً اپراتورهاي سيار) می‌باشد كه كيفيت و ظرفيت بسيار بالا و انعطاف‌پذیری را ايجاد می‌کند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: از نکات برجسته دیگر این فناوری، امکان استفاده از هم‌افزایی شبکه IP و Optical در راستای بهبود کیفیت، افزایش ظرفیت و کاهش هزینه شبکه‌سازی است.

وی افزود: در اين راســتا براي اولين بار، فناوري Optical+IP كه نمودي از كيفيت و ظرفيت بالا در شبکه‌های زيرســاختي اســت در نواحي اجراشده در دو اســتان مذكور محقق می‌گردد.

مطالب مرتبط