به زودی: پایان عمر آیفون ۱۰ و عرضۀ iPhone SE 2

پایان عمر آیفون ۱۰، عرضۀ iPhone SE 2

به گزارش آردی نیوز به نقل از یورونیوز، این خبری بود که از سوی نیل کمپلینگ، تحلیل‌گر و مدیر اجرایی موسسۀ مالی «Mirabaud Securities» اعلام شد. این تحلیلگر که به دقت فعالیت‌های شرکت اپل را رصد می‌کند معتقد است که اپل قصد دارد تولید آیفون ۱۰ را برای همیشه متوقف کند.

مینگ چی-کو، تحلیلگر مشهور گروه «KGI Securities» نیز به همین نتیجه رسیده و اشاره دارد که فروش این گوشی حتی به میزان فروش محصول آیفون ۷ نیز نبوده است و به نظر می‌رسد که مشتریان خیلی زودتر از آنچه تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند از خرید این محصول روی برگردانده‌اند.

به گفتۀ تحلیلگران، شرکت اپل به این نتیجه رسیده است که قیمت بسیار بالای آیفون ۱۰، مانع جذب خریداران به سمت آن شده و بر این اساس در حال آماده سازی خود برای توقف تولید این محصول و ایجاد تغییراتی کامل و اساسی در آن است.

اولین تغییری که در این باره داده خواهد شد احتمالا تغییر در قیمت است؛ خبری که برای مصرف کنندگان خوشایند است.

تحلیلگران معتقدند که امروزه دیگر مصرف کنندگان مانند گذشته از خرید گوشی‌های گران قیمت استقبال نمی‌کنند و این یکی از دلایلی بوده است که از سال ۲۰۱۴ میلادی و تولید آیفون ۶ تا کنون، فروش اپل دچار رکود شده است.

به نظر می‌رسد شرکت اپل تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی نسخۀ جدیدی از آیفون ایکس را که برای مشتریان جذاب‌تر باشد به بازار عرضه کند؛ محصولی مقرون به صرفه‌تر و البته از نظر فنی جذاب‌تر که احتمالا دارای یک صفحه نمایش ۶.۱ اینچی است و در ساخت آن از فناوری استفاده شده است که «Cover Glass Sensor» نام دارد. استفاده از این سنسور شیشه‌ای گوشی را سبک‌تر و مقاوم‌تر می‌کند.

این شرکت همچنین قصد دارد تا در ژوئن ۲۰۱۸ میلادی به مناسبت برگزاری کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل در کالیفرنیا، «iPhone SE 2» را معرفی کند. محصولی با یک صفحه نمایش ۴.۲ اینچی به همراه شارژر بی‌سیم، یک پردازنده A10 با ۲ گیگابایت رم که در دو نسخه به بازار عرضه خواهد شد: اولین نسخه با ۳۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی و نسخه دوم با ۱۲۸ گیگابایت فضا.

مطالب مرتبط