ساخت سیستمی برای بازکردن در از راه دور

محققان کشور دستگاهی را در فاز نیمه صنعتی تولید کردند که با آن می‌توان با برد بی‌نهایت و از راه دور، قفل را گشوده و در را برای فرد مراجعه کننده باز کرد.

به گزارش آردی نیوز و به نقل از ایسنا، صلاح الدین زندی پوریان، مجری این طرح با بیان اینکه تمامی در بازکن‌های صوتی و تصویری موجود در بازار به وسیله سیم کشی وصل می‌شوند، گفت: این محصول با قرار گرفتن در سیستم سیم کشی قابلیت ارتباط صاحب منزل با مراجعه کننده در زمانی که در خانه نیست را ایجاد می‌کند.

زندی با تاکید بر اینکه سیستم در باز کن طراحی شده امکان ارتباط میان صاحب خانه با فرد پشت در را فراهم می‌کند، در این باره توضیح داد: در صورتی که فرد در منزل یا آپارتمانش نباشد و در را قفل کرده باشد، از طریق سیستم طراحی شده امکانی ایجاد می‌شود تا با فرد مراجعه کننده ارتباط برقرار کرده و در صورت تمایل قفل در را برای وی باز کند.

مجری این طرح با اشاره به عملکرد این سیستم، اظهار کرد: بعد از اتصال سیستم به در بازکن و خط تلفن ثابت ملک، ارتباط بین فرد مراجعه کننده و صاحب ملک برقرار می‌شود. در صورت فعال نبودن سیستم تلفن کننده در بازکن، بعد از چهار بار زنگ بدون پاسخ، سیستم به طور خودکار با صاحب ملک تماس گرفته و امکان برقراری ارتباط را فراهم می‌کند. مدت زمان ارتباط صاحب ملک و فرد مراجعه کننده با توجه به نیاز و خواست خود فرد قابل تنظیم است.

زندی با بیان اینکه برد این سیستم بی نهایت است یادآور شد: با استفاده از این سیستم صاحب ملک می‌تواند در هر زمان و در هر مکان با فرد مراجعه کننده ارتباط برقرار کند.

به گفته وی این محصول در فاز نیمه صنعتی تولید شده است.

مطالب مرتبط