شرکت شیائومی حق ثبت اختراعی را برای یک گوشی تاشو جدید با نام Mi Fold دریافت کرده است

در هفته‌های گذشته خبر‌های متعددی از تلاش شرکت شیائومی برای ارائه طرح‌های خلاقانه در زمینه ساخت گوشی‌های تاشو منتشر شد که طرح‌هایی جالب توجهی همچون Mi Mix Fold و Mi Mix Flip بخشی از آن بود. با این همه به نظر می‌رسد که این سازنده چینی حدو مرزی برای ارائه طرح‌های ابتکاری جدید در عرصه گوشی‌های تاشو قائل نیست و اخیراً نیز گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد این سازنده چینی حق ثبت اختراعی را برای یک گوشی تاشو جدید با نام Mi Fold دریافت کرده است.

به گزارش وبسایت فناوری LetsGoDigital، شیائومی امسال تعداد زیادی حق ثبت اختراع برای تلفن‌های تاشو دریافت کرده است که در نوع خود جالب توجه می‌نماید. بعد از اینکه شیائومی گوشی تاشو Mi Mix Fold را به عنوان همتای Galaxy Z Fold 2، به طور رسمی معرفی کرد، سازنده چینی اینبار فاکتور‌های متفاوتی را برای طراحی این نوع گوشی‌ها در پیش گرفت. یکی از مدل‌ها احتمالاً یک گوشی تاشو خواهد بود که مانند Xiaomi Mi Mix Flip دارای صفحه نمایشی با قابلیت تاشو از داخل است که به تازگی به ثبت رسیده است. در واقع جدیدترین ابتکار شیائومی در زمینه گوشی‌ها تاشو، یک تلفن هوشمند قابل انعطاف از درون است که از یک صفحه نمایش انعطاف پذیر بزرگ بهره می‌برد که داخل و جلوی دستگاه را می‌پوشاند.

در ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۰، شرکت Beijing Xiaomi Mobile Software حق ثبت اختراعی را به اداره ملی مالکیت معنوی چین (CNIPA) ارائه داد که مربوط به یک گوشی هوشمند تاشو بود. این اسناد در ۶ جولای (۱۵ تیرماه) منتشر شد که شامل ۲۱ تصویر است که دستگاه را از هر طرف نشان می‌دهد. اسناد ثبت اختراع همچنین شامل دو تصویر رندر رنگی از این دستگاه است که در ادامه مشاهده خواهید کرد. در واقع، همین رندر‌های طراحی شده توسط شیائومی، می‌توانند تصور خوبی از محصول نهایی در اختیار ما قرار دهند.

به مانند گوشی Mi Mix Fold، این تلفن تاشو نیز دارای صفحه نمایش تاشو داخلی است. با این حال، صفحه نمایش انعطاف پذیر بسیار بیشتر ادامه می‌یابد و از داخل دستگاه به سمت روی گوشی کشیده شده است. به عبارت دیگر هنگام باز شدن، این دستگاه صفحه بزرگی به اندازه یک تبلت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و از آنجا که صفحه نمایش از سمت کناری ادامه دارد، این گوشی تاشو از طراحی متمایز و شیکی برخوردار است. در گذشته ما شاهد طرحی مشابه از هواوی با گوشی تاشو Mate Xs بودیم، اما برخلاف مدل ساخت شیائومی، گوشی هواوی از صفحه نمایش تاشوی بیرونی بهره می‌برد.

شیائومی برای قابلیت‌های اتصالاتی این گوشی تاشوی خود، از یک قاب عمودی در کنار صفحه قابل انعطاف استفاده کرده است که از نظر ضخامت، در مقایسه با صفحه انعطاف پذیر تا حدودی بیرون زده است. با این حال وقتی که گوشی تا می‌شود، قاب و صفحه نمایش به طور هم سطح در کنار هم قرار می‌گیرند. دوربین سلفی نیز در این قاب گنجانده شده است که از چندین لنز دوربین تشکیل شده است. یک سیستم دوربین طراحی شده به صورت عمودی نیز در پشت قابل مشاهده می‌شود. دکمه پاور نیز در بالا قرار دارد و به نظر می‌رسد اتصال USB-C نیز در پایین است. بلندگو‌های گوشی نیز در بالا و پایین گوشی مکان یابی شده اند.

Xiaomi foldable patent July 2021 LetsGoDigital 1

منبع فرارو 

مطالب مرتبط